Connect with us

Japonya’nın en büyük Bitcoin Borsalarından bitFlyer, Visa’nın desteklediği bir Bitcoin bankamatik kartı çıkaracaklarını açıkladı.

Bitcoin

Japonya’nın en büyük Bitcoin Borsalarından bitFlyer, Visa’nın desteklediği bir Bitcoin bankamatik kartı çıkaracaklarını açıkladı.

Japonya’nın en büyük Bitcoin Borsalarından bitFlyer, Visa’nın desteklediği bir Bitcoin bankamatik kartı çıkaracaklarını açıkladı.

Japonya’nın en büyük Bitcoin borsası bitFlyer, Visa’nın desteklediği bir Bitcoin bankamatik kartı çıkaracaklarını açıkladı. Bu gelişme, gittikçe büyüyen Japon kripto pazarını , Bitcoin’i Visa kartlarını kabul eden çeşitli yerlerde kullanabilmeye daha da yakınlaştıracaktır.

BitFlyer’e göre kartlar, “200’den fazla ülkede ve bölgede 40 milyondan fazla kullanıcının” kripto para kullanımını kolaylaştıracak. Ancak alımlar Bitcoin kullanılarak yapılmayacak Japon yen ile yapılacaktır. Kart, hükümet destekli para birimi için Bitcoin’in anında değişimini kolaylaştırıyor.

Kart başvuruları Cuma günü ilk duyurusu ile başladı ve 22 Ekim’de sona erecek. Kartı kapmak isteyenler için sadece 1.000 kart kaldı, nihai alıcıları belirlemek için bir beraberlik olacak.

Bununla birlikte,bitFlyer müşterilerin ön ödeme bankamatik kartlarını ne kadar kullanabildikleri konusunda oldukça sert sınırları vardır. Bir seferde yaklaşık 250 dolardan fazla yükleyemezler ve aylık limit yalnızca 1.000 dolar. Eğer bu yeterli değilse, kartların maksimum limiti yaklaşık 7,500 dolardır.Son olarak her kartın süresi yalnızca 5 yıl sonra sona erecek. Bu sınırlar, programın daha sonraki girişimler için bir test alanı olabileceğini düşündürmektedir.Toplam müşteri sayısını yalnızca 1.000’e kadar tutarak potansiyel yaygın bir duruma başlamadan önce onlarla olan sorunları tanımlayabilir ve çözebilirler.

BitFlyer tarafından başlatılan kartlar, Bitcoin ile yüklenebilen ilk Visa destekli ön ödemeli kartlar değildir. Tamamen birkaç şifreleme ICO’su şu anda sürekli tartışılan alan üzerinde bir etki yaratmaya çalışıyor. Atlanta merkezli BitPay, daha önce 2017’de 131 kanuni yargıda kullanılabilecek kendi kartını çıkaracaklarını açıkladı. Bununla birlikte, sunumları başlatıldıktan sonra teklifleri birkaç konuya dönüştü. Bunların başında, işlemleri etkileyen gecikmeler var. BitFlyer’in az sayıda kart yaratma kararının arkasındaki mantıkda bu olabilir.

Bununla birlikte, bitFlyer kartını bu alandaki başkalarının kartlarının arasındaki en önemli farklardan birisi Şirket, Kart başvuru ücreti , yıllık veya kullanım ücretlerinin olmayacağını açıklamasıydı.

 

 

Kaynak : newsbtc

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Bitcoin

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top