İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Japonya’nın En Büyük Elektronik Mağazası Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Japonya’nın En Büyük Elektronik Mağazası Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Japonya’nın En Büyük Elektronik Mağazası Bitcoin Ödemelerini Kabul Etmeye Başladı

Yüzlerce mağazayla ve yaklaşık 10 milyar dolarlık gelirle Japonya’nın en büyük tüketici elektroniği perakende zincirlerinden biri olan Yamada Denki,bitcoin ödemelerini kabul etmeye başlayacaklarını söyledi.

Japonya’nın en büyük kripto borsası olan bitFlyer ile işbirliği içinde ilk olarak Tokyo’daki batı bölgelerde popüler olan Shinjuku’daki mağazasında (resimdeki) bitcoin ödemelerini kabul ettiler.

Şirket ,kabul etmeden önce “bitcoin bilincini arttırmak ve kullanımını teşvik etmek için çalışıyoruz” dedi.

“Bitcoin ödeme servislerini sunarak, hem Japonya’da hem de denizaşırı müşterilerimizin farklı ihtiyaçlarına cevap verebileceğimizi ve daha fazla hizmet sunmak ve daha fazla kolaylık sağlamak için yardımcı olacağına inanıyoruz.”

27 Ocak’daki açılışta, bazı müşterilerin iki ayrı anlaşma yapması, bitFlyer için mağazalarda bir hesap açma destek bölümü açtı.

BitFlyer “1000 ilk önce gelen ilk hizmet veren 1000 müşteriye (her mağaza için 500 mağaza) 500 dolar değerinde bir para vereceğiz” dedi.

Yamada,ülke çapında genişletmeyi planlıyor ve bu noktada muhtemelen bitcoin ödemelerini kabul eden ilk ve en büyük cadde mağazası olacak.

Yorum Yap

Yorum Yap