1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Japonya ‘nın Kripto Borsası Taotao Mayıs’ta Açılıyor

Japonya ‘nın Kripto Borsası Taotao Mayıs’ta Açılıyor

Borsa , Yahoo Japonya'nın bir yan kuruluşu tarafından desteklenmektedir.

Japonya 'nın Kripto Borsası Taotao Mayıs'ta Açılıyor

Japon kripto borsası Taotao önümüzdeki Mayıs ayında alım satım hizmetlerine başlayacak.

Başlangıçta, kripto borsası Bitcoin ve Ethereum ticareti için 2 kripto para birimi getirecek. Ek olarak da , üç kripto para birimi Ripple, Bitcoin Cash ve Litecoin için marj pozisyonları getirmeyi planlıyor.

Borsa, pre-launch öncesi bir kampanya başlattı.Duyuruya göre, Japon borsası 25 Mayıs’tan itibaren müşterileri kabul etmeye başlayacak ve 17 Nisan’da süreci kapatacak. Promosyon kampanyasının bir parçası olarak, borsa, 250.000 JPY değerinde dijital varlık ile işlem yapıyorsa, 500 rastgele gelecek müşterisine 1000 JPY teklif ediyor.

Eskiden BitARG olarak bilinen kripto borsasındaki hisselerin % 40’ı Yahoo Japonya’nın bir yan kuruluşu olan YJFX’e ait. Geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen devralım, İnternet devinin kripto para birimi endüstrisine doğru genişlemeyi planladığı açık olduğu için Japon pazarında bir heyecan yarattı. Anlaşmada yer alan tutar açıklanmadığı halde, raporlara göre, 2 milyar JPY (yaklaşık 19 milyon $) tutarında anlaşma imzalandı.

Japonya, dijital varlık ticareti için en büyük pazarlardan biridir. Bununla birlikte, 2018 yılında, ülkedeki en fazla sayıda kripto işlemiyle uğraşan Coincheck ‘e yapılan büyük saldırı karşısında bir gerileme yaşadı. 536 milyon dolar değerinde kripto paranın çalınmasıyla sonuçlanan saldırı, ülkenin mali bekçilerini uyardı ve bu da düzenlemesiz pazardaki tutuşunu sıkılaştırdı.

Japonya’nın Finansal Hizmetler Ajansı (FSA) da kendi yetki alanı içinde işlem yapan borsaların lisans almasını zorunlu kıldı. Taotao , fiat’a karşı dijital para birimlerini listelemek için FSA lisansını alan az sayıda borsadan biridir.

Bu ayın başlarında, Japonya Bakanlar Kurulu kripto marjı ticareti için yeni düzenlemeleri onaylayarak, işlem kurallarını forex işlemleriyle ilgili düzenlemelerle aynı seviyeye getirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap