İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Kripto ödeme şirketi SpectroCoin Estonya’da lisans aldı

Kripto ödeme şirketi SpectroCoin Estonya’da lisans aldı

Kripto ödeme şirketi SpectroCoin Estonya’da lisans aldı

Bir bitcoin ve kripto ödeme şirketi olan SpectroCoin, resmi olarak Estonya’da “ fiat bir para birimiyle sanal para takas etme hizmetleri sağlama ” ve “ sanal para cüzdanı hizmeti sağlama ” için sözde kripto lisansları bulunduğunu açıkladı .

Estonya’daki Kripto para borsaları iki lisansla çalışır : Sanal Para Birimi Borsa Hizmeti Lisansı ve Sanal Para Birimi Cüzdanı Hizmeti Lisansı.Bunlardan ilki, borsa işlemlerini başlatmaya olanak tanır : fiat to crypto, crypto to fiat, crypto to crypto.İkincisi, sanal para birimlerinin tutulmasının, saklanmasının ve aktarılmasının yasal gerekçelerini kapsar.

Register of Economic Activities (REA)

SpectroCoin, resmi olarak Estonya Ekonomik İşler ve İletişim Bakanlığı tarafından geliştirilen ve desteklenen, Forex brokerlerinin ve diğer kayıtlı kişilerin bir listesini içeren resmi bir veri bankası olan Register of Economic Activities (REA) veya Majandustegevuse Register (MTR) listesinde finansal Kurumlar. Bu veritabanı lisanslar, ekonomik faaliyetler hakkında bilgi içerir ve belirli bir girişimci için arka plan kontrolü olarak çalışan bir şirketin orijinalliğini belirlemeyi kolaylaştırır.

Bu lisansları almak, SpectroCoin’in olası yeni müşteriler ve ortaklar arasındaki tanınmasını güçlendirir, ayrıca şirketin en yüksek standartlara göre çalışmasını ve müşterileri ve ortakları için birinci sınıf hizmetler ve ürünler sunmasını sağlar.

Kripto için Güvenli Hub

Estonya, FinTech şirketlerini desteklediği ve liberal yönetişim kanunları ile tanınır; bu da işletmeler için yüksek bir özgürlük düzeyi ve son derece rekabetçi, şeffaf bir ortam sunar. Estonya pazarını hem yerli hem de yabancı işletmelerin kucaklandığı bir yer olarak görüyoruz.

Estonya, özellikle diğer AÇA üyeleriyle karşılaştırıldığında, Avrupa’nın en teknoloji meraklısı ve kripto dostu ülkesi olarak ün kazandı. Estonya Kara Para Aklama ve Terörle Mücadele Önleme Yasası 2017’de yürürlüğe girdi ve veriler kendi adına konuşuyor.2018’de Estonya Hükümeti, kripto ve blok zinciri işletmeleri için 900’den fazla lisans verdi.

AML5’in 2020’de yürürlüğe girdiğini göz önünde bulundurarak, kanun koyucuların kripto dostu düzenlemeleri benimsemiş oldukları bir güvenlik merkezine sahip olmak önemlidir.

Hükümetin, bilgi ve iletişim teknolojilerinin etkin kullanımını ve aynı zamanda finansal sektörün dijitalleşmesini de içeren akıllı ekonomiye odaklanması, yeni ürünler sunmak ve yeni müşterileri çekmek için iş genişletme için mükemmel bir fırsat sunuyor. Estonya’nın ekonomisi istikrarlı ve yeniliklere açık, bu nedenle kripto işletmeleri için daha fazla kesinlik getiriyor.

SpectroCoin Takımı ;

”Bu iki lisans, SpectroCoin’in yenilikçiliği şifrelemeye yönelik caydırıcıları engellemesini önlüyor, çünkü bu alanda uyum sürekli değişiyor. Şimdi, SpectroCoin kripto para döviz borsalarının, gerektiğinde gelecekte faaliyet gösterecek devlet kurumları tarafından desteklenen ve teşvik edilen olumlu bir ortama sahip olmasını sağladık. SpectroCoin, operasyonlarının ilk gününden beri sıkı KYC ve AML politikalarını izleyerek ifade edilen kripto düzenlemesinin önemini her zaman takdir etmiştir. Bunun yanı sıra, birçok kez kripto düzenlemesi ile ilgili tartışmaları aktif bir şekilde başlattı ve konuyla ilgili konferanslara, etkinliklere ve tartışmalara katılarak düzenlemenin bir adım önde olmasını istiyor. Bu lisanslar, Hukuk Ekibimiz ve Danışmanlarımız tarafından yapılan övgüye değer çabanın küçük bir bölümünü temsil eder. ”

Yorum Yap

Yorum Yap