1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Kullanıcı, destek servisi ihmalinden ötürü Poloniex hata bilgilerini satıyor

Kullanıcı, destek servisi ihmalinden ötürü Poloniex hata bilgilerini satıyor

Kullanıcı, destek servisi ihmalinden ötürü Poloniex hata bilgilerini satıyor

Poloniex tüccarı, güvenlik sisteminde bir hata tespit etti ve destek hizmetinden bir yanıt alamadığı için bu bilgileri üçüncü bir tarafa sattı.

Takma altında Poloniex cryptocurrency değişimi müşteri Poloniex2FASucks Reddit sosyal ağdaki hikâyesini paylaştı. Poloniex2FASucks’a göre, döviz hesabından para çekerken iki faktörlü kimliği (2FA) geçmeyi başarmıştı.

“Kripto para birimlerini, hem oturum açma hem de çekilme onayı için 2FA cihazına erişmeksizin bir hesaptan çekmeyi başardım. Sızdırılmış bir veritabanından şifreye eriştiğimde seçtiğim bir hesaptan çekildim. <…> E-postalarınızı bu “önizleme” görüntülerini sağlayan bir istemcide açarsanız, e-postayı açarak giden işleminizi onayladınız demektir. Ya da teyit isteyen başka bir şey “diye yazmıştı Poloniex2FASucks.

Kullanıcıya göre, Poloniex destek servisine bulduğu güvenlik açığı hakkında bir mektup yazdı ancak 60 gün sonra bile yanıt almadı.

“Tahminimce, onlar bunu yapmakla ilgilenmediklerini ve kasıtlı olduğunu” söylediler.

Daha sonra görevini güncelledi ve hata hakkında bilgileri üçüncü bir tarafa sattığını ekledi.

“Güvenlik açığı satılmıştır. Bozulmayı “kanıtlamak için kullandıklarından” ödül almayacaklarını söyledikleri diğer böcek gazetecilerinden birkaç mesaj aldıktan sonra, bu yüzden onların da olduğu gibi dava açılması riskiyle karşı karşıya kaldım, karar verdim. Bunun yerine istismarı satmak. “

Kullanıcının, açık kaynaklı çözümler üreten geliştiricilere yardım ve yardım için harcamak istediği satıştan elde edilen gelirlerin tamamı. En sonunda

Poloniex2FASucks, kendi platformunda iki faktörlü kimlik doğrulamayı bile uygulayamayacağı ve robots.txt dosyasını doğru bir şekilde yapılandıramadığı için, hiç kimsenin fonlarına Poloniex’e güvenmesi gerektiğini yazdı. Ayrıca, tüm Poloniex kullanıcılarına fonlarını mümkün olan en kısa sürede borsadan çekilmesini tavsiye etti.

“Poloniex artık güvenli değil. Parolalarınızı değiştirin.

 

Kaynak : CoinFox

Yorum Yap

Yorum Yap