1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Latin Amerika Kripto Borsası BitINKA ile Dash ortaklıkları

Latin Amerika Kripto Borsası BitINKA ile Dash ortaklıkları

Latin Amerika Kripto Borsası BitINKA ile Dash ortaklıkları

Dash ekibi, Orta ve Güney Amerika genelindeki vatandaşlara Yerel fiat para birimini kullanarak Dash’i satın alma ve satma olanağı sağlayan lider bir Latin Amerika kripto borsası (BitINKA) entegrasyonunu duyurdu. 12 ülkede 35 bankayla çalışan Güney Amerika merkezli exchange, Latin Amerika’daki Dash’a, özellikle de ekonomik krizden muzdarip ülkelerde daha fazla erişime izin verecek.

Entegrasyon, Venezuela’daki enflasyonun tüm zamanların en yükseğine geldiği bir zamanda gelmektedir. Venezuela’nın Finans ve Ekonomik Kalkınma Daimi Parlamento Komisyonu’na göre, enflasyon 2017’de yüzde 1,370’e ve Kasım için yüzde 56,7’ye ulaştı. Arjantin aynı anda Kasım ayında yüzde 21 enflasyona yükseldi. Dash’in BitINKA’ya entegrasyonu, Latin Amerika ülkelerinin vatandaşlarına, InstantSend işlevselliği ile tamamlanmış devlet tarafından düzenlenmiş banknotlara merkezi olmayan bir alternatif ve güvenli, yakın ücretli işlemler sağlayacaktır.

Dash Core CEO’su Ryan Taylor, “Gelişmekte olan ülkelere dijital para birimlerinin gittikçe artan bir şekilde kullanılmasına büyük katkılar sağlanıyor” dedi. Dash ağındaki işlem ücretleri diğer dijital finansal hizmetler ile karşılaştırıldığında inanılmaz derecede düşüktür. Az miktarda işlem tasarrufu bile, gelişmekte olan ülkelerin ekonomileri için gerçek bir fark yaratabilir. Daha da önemlisi, gelişmekte olan ülkelere sıklıkla en yüksek enflasyon oranlarından dolayı sıklıkla yük vardır. Şu ana kadar, Dash gibi dijital para birimleri, sürekli olarak devalüe edilen ulusal para birimlerine kıyasla üstün bir değer deposudur. Birleştiğinde, bu istikrar, kullanıcıları ve ekonomiyi hayatları iyileştirmek için bir bütün olarak önemli yararlar sağlayabilir. Dash, bölge genelinde büyümeye devam ederken, BitINKA’nın kullanıcılar için çok gerekli erişimi sunabileceğini düşünüyoruz.

Halihazırda değer, likidite ve küresel talep açısından rekor seviyede olan Dash, ödemeler için dijital para birimi olarak ve dünya çapında yüzbinlerce çıraksız ve düşük bütçeli insan için uygulanabilir bir finansal alternatif olarak kendini kanıtladı.

BitINKA Genel Müdürü Roger Benites, “Kripto para birimleri için küresel talep her geçen gür artmakta. BitINKA, Dash için ezici bir talep aldı. Dash’in InstantSend işlemleri ve düşük ücretleri, kripto para birimlerini platformumuza girip çıkardığınız kullanıcılar için yararlı olacaktır. Bu teknolojiyi tüm Latin Amerikalılara getirme yönünde çalışıyoruz ve Dash ile olan ortaklığımız bunu yapacak. ”

“Şimdi Avrupa’yı ve Asya’yı fethedeceğiz. Bu bölgede uzunca bir süredir çalışıyoruz, şimdi her şey  gerçekten büyük. Platformumuza birçok yenilik ve yıkıcı özellikler ekleyeceğiz. 2018 BitINKA için harika bir yıl olacak “dedi.

Dash Core’un Global İş Geliştirme Direktörü Bradley Zastrow, “Benim için heyecan verici olan, günlük insanların hayatlarında gerçek bir olumlu fark yaratma fırsatı. Güney Amerika’ya yapılan havale pazarının büyüklüğü , Dünya Bankası’ndan gelen en son tahminlere göre 2017’de Brezilya ve Kolombiya’nın yalnızca 8,2 milyar dolara ulaşacağı tahmin ediliyor. Bununla birlikte, bu ödemeler genellikle yüksek ücretlere, uygun döviz kurlarından daha az ve uzun bekleme süresine bağlıdır. Yüksek enflasyonun insanlara ve tüm ekonomilere olumsuz etkileri olduğunu gördük. Dash, düşük işlem ücretleri, InstantSend işlevselliği ve tarihsel olarak güçlü değer depolaması ile bu sorunlara çözümler sunuyor. ”

Bu entegrasyonun bir parçası olarak, BitINKA, sınır ötesi ödemeler ve havale platformu InkaPay’e yanı sıra şifreli para transferli banka kartı hizmetine Dash ekliyor. Müşteriler, Dash’da ödenecek ve hemen diğer dijital para birimlerine çevrilecek ve 25 Ocak’dan itibaren Dash ile BitINKA bankamatik kartları toplandı.

Dash Core’un Hukuk Direktörü Fernando Gutierrez, “BitINKA, daha önce doğrudan erişime sahip olmayan yerel paralarla Dash’i kullanmayu mümkün hale getiriyor. Latin Amerika özellikle bizim için önemlidir, çünkü birçok ülkesi zayıf para birimi eğilimindedir ve insanlar dijital para birimine erişimin öneminin farkındalar “.

 

Yorum Yap