1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Lightning desktop , uygulamasının yeni sürümü yayınlandı

Lightning desktop , uygulamasının yeni sürümü yayınlandı

Lightning desktop , uygulamasının yeni sürümü yayınlandı

Bitcoin’i ölçeklendirmek için ikinci bir katman olan Lightning Network, bu yıl büyük bir büyüme göstermesine rağmen, birçoğu için hala biraz tekniktir. Şimdilerde, ağda çalışan büyük ekiplerden biri olan Lightning Labs bloglarında, yeni kişileri Lightning Network’e taşımayı amaçlayan çok daha kullanıcı dostu bir cüzdan yayınladıklarını duyurdu.

Resim kaynak : Lightning Labs

Özetle LN, Bitcoin’i depolayabilen ve daha hızlı / daha ucuz işlemleri kolaylaştırabilen, kapalı kanal “kanalları” kullanarak çalışır, sadece kanal kapandığında blok taşına kayıt yapar. Bu iyi ve güzel, ama tabii ki bir LN node kurmak oldukça teknik bir meseledir.

Uygulamın bu sürümünü ekip kullanıcılar rahat kullanabilmesi için tasarlamış. UI akıcı ve basittir. İleri seviyedeki kullanıcılar için çok büyük beklentiler sağlamamakla beraber yeni gelenleri bunaltmamak için ellerinden geleni yapmışlar.

Kullanıcıların kendi node’larını çalıştırma seçeneği olsa da, kullanıcılar kanal açmak için Lightning Labs nodelarına bağlandığından, kullanıcıların katılmak için kendi LN nodelarını çalıştırmaları gerekmiyor.Uygulama, kullanıcıların bir kanalda etkin bir şekilde istedikleri miktarı seçmelerine izin vererek, bir “banka hesabı” türü olarak soğuk depolamayı ele alır ve bu da “sıcak” olmasını sağlar. Ekip, kullanıcıların “sıcak” cüzdanların teknik açıdan hassas olmaları nedeniyle riskini en aza indireceğini umuyor.

Bu, daha geniş bir kitle benimsemesi görebilmesi için, Bitcoin’i ölçeklendirmek için hala en gelişmiş çözüm olduğundan, Lightning Network için ileriye dönük iyimser bir adımdır.

Yorum Yap

Yorum Yap