1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Louis Vuitton ve Christian Dior ‘un arkasındaki şirket LVMH, ConsenSys ile işbirliği yapıyor

Louis Vuitton ve Christian Dior ‘un arkasındaki şirket LVMH, ConsenSys ile işbirliği yapıyor

Louis Vuitton ve Christian Dior 'un arkasındaki şirket LVMH, ConsenSys ile işbirliği yapıyor

Consensys tarafından yapılan bir basın açıklamasına göre , lüks ürünlerin orijinalliğini kanıtlayacak yeni bir platform başlatmak için LVMH ve Microsoft işbirliğiyle yeni bir proje üstünde çalışılıyor.

AURA” olarak adlandırılan yeni platform, güçlü takip ve izleme tesisi ile tüm lüks endüstrisine hizmet etmek için tasarlanmıştır. Ethereum blok zincirine dayanan ve Microsoft Azure ‘yi kullanan müşteriler, lüks alımlarının tüm ürün geçmişini görmelerini mümkün kılar. Müşteriler şimdi, üretim sürecinde kullanılan hammaddelerden satış noktasına ve ötesine kadar tüm süreci takip edebilecekler.

Louis Vuitton ve Christian Dior ‘ da dahil olmak üzere LVMH Grubu bünyesindeki bazı markalar yer almakta ve daha fazlasının bu girişime katılmaları beklenmektedir. Louis Vuitton için bu son adım, üç yıldan uzun bir süre önce başlatılan Track and Trace programının bir parçası.

Basın açıklamasına göre “LVMH ürünleri, ürün ömrü boyunca, artık blockchain teknolojisi kullanılarak açığa çıkabilecek, anlatılacak benzersiz bir hikayeye sahip” dedi.

Yeni platformun, her ürünün üretim sırasında paylaşılan bir deftere kaydedilmesine izin vereceği görülüyor. Ardından, ürün satın alındığında, müşteri, ürün ve yaşam döngüsü ile ilgili tüm bilgileri içerecek bir AURA sertifikası almak için marka tarafından yayınlanan bir uygulamayı kullanabilir.

Projenin ana teknoloji ortaklarından biri olan ConsenSys, daha fazla blok zinciri bazlı iş modeli geliştirmek için şu anda bir dizi işletme ve hükümetle çalışan bir blok zinciri şirketidir.

ConsenSys Solutions Genel Müdürü Ken Timsit :

“AURA, lüks endüstrisi için çığır açan bir yenilik. ConsenSys, her markanın çıkarlarını, bütünlüğünü ve gizliliğini koruyarak, Ethereum blockchain teknolojisini tamamen merkezi bir şekilde kullanarak, tüm lüks endüstrisine hizmet edecek bir girişimde LVMH ile katkıda bulunmak ve birlikte çalışmaktan gurur duymaktadır. ”

Yorum Yap

Yorum Yap