1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. MGT Capital, John McAfee ile olan ilişkisini sona erdiriyor

MGT Capital, John McAfee ile olan ilişkisini sona erdiriyor

MGT Capital, John McAfee ile olan ilişkisini sona erdiriyor

MGT Capital Investments Inc.(MGTI) bugün efsanevi siber güvenlik öncüsü John McAfee ile olan ticari ilişkisinin sona ermiş olduğunu açıkladı.

Ağustos 2017’den bu yana, McAfee, Ekim 2017’de yayınlanan kurumsal sınıf ağ saldırı dedektörü ve önceden duyurulan gizlilik telefonunu da içeren Sentinel’in de bulunduğu siber güvenlik faaliyetlerinin geliştirilmesinde MGTI’nin Baş Siber Güvenlik Vizyoneri olarak görev yapıyordu. MGTI yönetim kurulu, bir satış veya devri de dahil olmak üzere siber güvenlik faaliyetleri için çeşitli seçenekleri düşünecek.

Bu hareket, MGTI’yi, MGT Kripto Geçiş Stratejileri Başkanı Stephen Schaeffer önderliğinde, kripto para madenciliği operasyonu olarak konumlandıracaktır. MGTI halihazırda Şubat ayı sonuna kadar tam olarak konuşlandırıldığında 65 Ph / s üzerinde bilgi işlem gücüne sahip yaklaşık 5,000 Bitmain Antminer S9 Bitcoin madencilik tesisi ve 50 GPU tabanlı Ethereum madencisi bulunduruyor veya işletiyor . Ayrıca, MGTI madencilik gücünü önümüzdeki birkaç ay içinde üç katına çıkaracak görüşmelerde. Mali açıdan bakıldığında şirket geçen yıl 9,5 milyon dolarlık nakit, borç yükü olmaksızın daha güçlü olmamıştı.

McAfee bugünkü gelişmeleri şu şekilde ifade ederek özetledi:

“Bana şirket hayatına dönme şansını verdiği için Steve, Rob Ladd ve yönetim kuruluna teşekkür etmek isterim, ancak kararımdan çok memnunum. Siber ve kriptonun her şeyin en önde gelen otoritesi olarak görmeyi dört gözle bekliyorum! Her iki görüşte de son iki yıl aksiyon dolu ve üretken olmuş ve tüm hissedarlara desteklerinden ötürü teşekkür etmek istiyorum. MGT’yi, geldiğimde ve önemli bir paydaş olarak aldığımdan daha güçlü bir durumda bırakıyorum “dedi.

Kuzey İsveç ve WA eyaletindeki tesislerle MGT Capital Investments Inc. (OTCQB: MGTI) şimdi en büyük ABD merkezli Bitcoin madencilerinden biri olarak yerini aldı. Dahası şirket, kripto varlıklarını önemli ölçüde büyütmek için bir genişleme modeli üzerinde çalışmaya devam ediyor.

MGTI ayrıca, şirketin ilk ürünü olan Ekim 2017’de piyasaya çıkan kurumsal sınıf ağ saldırı dedektörü olan Sentinel de dahil olmak üzere bir siber güvenlik teknolojileri portföyüne sahiptir. Şirket ayrıca, geniş bir gizlilik ve bir mobil telefonun geliştirilmesi ve pazarlanmasıyla ilgili fikri mülkiyete sahiptir. Anti-hack özellikleri, Siber güvenlik ürünleri, şirketin eski Siber Güvenlik Vizyoneri John McAfee tarafından yönlendirildi. MGT şu anda siber güvenlik faaliyetleri için çeşitli alternatifleri değerlendirmektedir.

Yorum Yap

Yorum Yap