1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. NASA, Ethereum’un Uzay Araştırmaları için Akıllı Sözleşmelerini Test Ediyor

NASA, Ethereum’un Uzay Araştırmaları için Akıllı Sözleşmelerini Test Ediyor

NASA, Ethereum’un Uzay Araştırmaları için Akıllı Sözleşmelerini Test Ediyor

NASA , uzay aracını daha etkin bir şekilde hareket ettirmek için blockchain teknolojisini benimsiyor. Ethereum ağı tarafından sunulan Akıllı Sözleşmelerin uygulanmasını test eden önemli bir araştırma projesinin üyeleri haline gelmiştir .

NASA , blockchain teknolojisinin uzaydaki iletişim üzerindeki etkisini test etmeyi amaçlayan, aynı zamanda veri güvenliği sistemini geliştirmeyi amaçlayan bir teknolojik projenin ana yatırımcısı olmuştur.

Projeye “ Resilient Networking and Computing Paradigm ( Dayanıklı Ağ ve Bilgisayar Paradigması ) ” adı verildi ve Dr. Jin Wei Kocsis (ABD Akron Üniversitesi Elektrik ve Bilgisayar Mühendisliği Yardımcı Doçent) tarafından yönetilecek.

Dr. Jin Kocsis 330,000 dolarlık hibe almaya hak kazandı.

330.000 $ ‘lık bir hibe kazanan olan Dr. Kocsis, uzay aracının artık uzmanlarının sağladığı bilimsel bilgiye bağlı olmayacağı bilişsel bir yapının tasarımının önemli bir hedefi olacaktır.

Ayrıca yayınlanan resmi açıklamaya göre UAKRON.edu , mekânsal sisteme tanıtmak için Akıllı Sözleşmeleri ümit ediliyor.

Dr. Kocsis ;

“ Bu projede Ethereum blockchain teknolojisi, derin uzay araştırmaları için merkezi olmayan, güvenli ve bilişsel bir ağ oluşturma ve bilgi işlem altyapısı geliştirmek için kullanılacaktır. Blockchain konsensüs protokolleri ayrıca altyapı direncini artırmak için incelenecektir .” diye ekledi.

Dr. Kocsis uzay aracı tarafından toplanan verileri otomatikleştirmeyi umuyor

Kocsis, uzay aracı tarafından toplanan bilgileri otomatikleştirmek ve dünyadaki bilim adamlarının yönettiği hesaplama işlemlerini elimine etmek için arazi ile mekan arasındaki şiddetli koordinasyon ihtiyacını ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır. Bu, uzay gemilerinin potansiyel tehlikeleri önceden veya aynı zamanda bunu rapor eden uzmanlarla önceden tahmin etmelerine yardımcı olacaktır.

Kocsis, “ Çevresel tehditleri tanıyan ve bunlardan sakınan, aynı zamanda otomatik olarak bir dizi görevi tamamlayabilecek teknoloji geliştirmeyi umuyoruz ” diye ekledi.

Bu projenin uzay sisteminde çok sayıda değişiklik getirmesi bekleniyor. Şu anda, Ethereum ağının belirli unsurlarının kullanımı ile ilgili bazı ayrıntılar gizli kalmaktadır.

Yorum Yap

Yorum Yap