1. Ana Sayfa
 2. Borsalar
 3. NASDAQ destekli DX.Exchange Faaliyete Geçti

NASDAQ destekli DX.Exchange Faaliyete Geçti

NASDAQ destekli DX.Exchange Faaliyete Geçti

NASDAQ destekli DX.Exchange

Uzun zamandır beklenen DX.Exchange nihayet başladı.NASDAQ tarafından desteklenen platform, bazı büyük kamu şirketlerinde kripto işlemlerin yanı sıra tokenize hisse alım satımı da sunuyor.

Coinbase gibi Estonya’nın dijital merkezinde bulunan platform, işlemlerin kesilmesi yerine, kullanıcılardan gelen aylık abonelik ücretleri ile desteklenecek. Yatırımcılara Euro, USD veya JPY kullanarak bir miktar kripto satın alma şansı verecek.

Kripto ticareti için baz para birimleri Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) olacak ve bunlar ile eşleştirilecekler: Litecoin (LTC), XRP, Enigma (ENG), OmiseGo (OMG), Cardano (ADA), DASH, ShareToken ( SHR) ve Digibyte (DGB).

DX Exchange ayrıca büyük şirketlerde hisse sunacak. Sunulan hisse senetleri, NASDAQ’ın yanı sıra NYSE, Hong Kong Borsası ve Tokyo Menkul Kıymetler Borsası da dahil olmak üzere en büyük borsalarda listelenen halka açık şirket hisselerine dayanacak. Kullanıcılar Apple, Facebook ve diğer şirketlere yatırım yapabilecekler ve gerçek dünya payının da desteğiyle ERC-20 tokenlerine eşit miktarda sahip olacaklar.

Blockchain Üzerindeki Nasdaq Hisse Senetleri

9 Ocak’tan itibaren, yatırımcılar önde gelen teknoloji şirketlerinde tokenize hisse satın alabilecekler.DX.Exchange platformunu kullanarak, yatırımcılar Ethereum blockchain üzerindeki bir ERC-20 tokeni ile temsil edilen Apple, Tesla, Facebook ve diğerlerinden hisse satın alabilirler.

Bir blok zincirindeki hisse senetleri nasıl çalışır?

Facebook’ta hisse senedi almak istiyorsanız, DX.Exchange’te ilgili tokeni satın alırsınız. Borsa ortağı MPS MarketPlace Securities daha sonra ilgili Facebook hissesini satın alacak ve size bir ERC-20 tokeni gönderecektir.

Basın bülteninde ;

“Dijital hisse senetleri, geleneksel borsalarda işlem gören gerçek dünya hisse senetlerine 1: 1 oranında desteklenmektedir. Google, Amazon, vb. Gibi yatırım yapmayı seçtiğiniz önde gelen varlıklar için token satın alıyorsunuz. Bu nedenle, bir token sahibi olduğunuzda, şirketin hisselerine sahip olacaksınız. ”

Token sahipleri aynı zamanda gerçek hissedarlarla aynı nakit temettü hakkına sahiptir.Ticaret platformunun kendisi ayrıca, şüpheli ticaret faaliyetlerini ve manipülasyonlarını izleyen Nasdaq’ın SMART teknolojisine de değinecek.

Neden Tokenleşmiş Hisse Satın Alınıyor ?

Birincisi, bir payın kesirlerini satın alabileceğiniz anlamına gelir. Amazon hisselerinin tamamının bir hissesini satın almak istemiyorsanız (1,500 ABD Doları), Token platformu üzerinden hissenin üçte birini satın alabilirsiniz.Ayrıca, bitcoin ile hisse satın alabileceğiniz anlamına gelir. DX.Exchange bir kripto para birimi borsası olduğundan, BTC ile tokenize hisse satın alabilirsiniz.

Son olarak, saatler sonra hisse satın alabilirsiniz. Normal borsa ticareti çalışma saatleri ile sınırlıdır. Ancak DX.Exchange’teki tokenize hisse senetleri ile gecenin ortasında hisse senetleri satın alabilirsiniz.

Bloomberg’e konuşan DX.Exchange CEO’su Daniel Skowronski ,

“Mevcut menkul kıymetleri belirleme konusunda büyük bir pazar fırsatı gördük. Bunun geleneksel pazarın blockchain teknolojisiyle birleşmesinin başlangıcı olduğuna inanıyoruz. Bu, eski ve yeni olan yepyeni bir ticari menkul kıymetler dünyası açacak ”dedi.

Platform, Nasdaq Borsası’ndan on lider hisse senetleriyle başlayacak ;

 • AlphaBet (Google)
 • Apple
 • Amazon
 • Facebook
 • Microsoft şirketi
 • Tesla
 • Netflix
 • Baidu
 • Intel
 • Nvidia

Platform genişledikçe daha fazlası eklenecektir. Tokenleşmiş hisseler Avrupa’da 9 Ocak’ta açılacak ve ABD’de 2019’un ortalarında başlayacak.

Yorum Yap

Yorum Yap