Connect with us

Neden Fidelity Yatırım Firması Bitcoin’nin Yapısını İnceliyor?

Bitcoin

Neden Fidelity Yatırım Firması Bitcoin’nin Yapısını İnceliyor?

Neden Fidelity Yatırım Firması Bitcoin’nin Yapısını İnceliyor?

Bu yılın başında önemli bir Finansal hizmetler şirketi olan 2.3 Trilyon dolar’ın üzerinde değerli varlıkları bulunan Fidelity Yatırım Şirketinin CEO’su Abigail Johnson ‘nın Bitcoin hakkında yaptığı açıklamalarda ” Bitcoin’nin değerli bir yapı olduğunu ve bunun yapısını ve kullanım durumlarını incelediklerini ” belirtti.

Fidelity’nin Bitcoin Madenciliği Operasyonu ve Karlılığı

 

Daha büyük bir girişimin parçası olarak, Fidelity, bitcoin’nin yapısallaşmış yapısını daha iyi anlamak ve bitcoin ödemelerini ve iki katmanlı çözümleri test etmek için Bitcoin ve Ethereum’u araştırıyor. Fidelity Labs’tan Hadley Stern, şirketin madencilik girişiminin, bitcoin gibi Çin’deki milyar dolarlık madencilik şirketlerine kıyasla “çok mütevazi” olduğunu belirtti ancak Johnson, Fidelity maden işletmesinin hala önemli gelirler elde ettiğinide belirtti.

Fidelity için, Johnson ve Fidelity Labs geliştirme ekibi de dahil olmak üzere araştırmacıların, başta bitcoin madenciliği ve Ethereum gibi diğer kripto para birimlerinin araştırılmasının amacı, bitcoin yapısını keşfetmek, araştırmak ve analiz etmek olmuştur. Stern, madencilik yoluyla Fidelity Labs’ın, fikir birliği protokolü, zorluk seviyesi ayarı ve merkezi olmayan bir ekosistemin nasıl güvenli bir şekilde sürdürülebileceği gibi bitcoin’nin çeşitli yönlerini incelemeye odaklandığını açıkladı.

“Bunu bir deney olarak düşünün. Madenciliğe başlamanın gerçek nedeni, ağın nasıl çalıştığını, fikir birliğinin nasıl yürüdüğünü, zorluk seviyelerinin nasıl işlediğini öğrenmek “dedi. Fortune.

Büyük Yatırım Firmaları Neden Bitcoin Zincirine Giriyor ?

 

ABD’deki en büyük yatırım bankaları ve firmalarından Goldman Sachs ve Morgan Stanley gibi şirketler, bitcoin para ekonomisi ve kripto para pazarına yönelik iyimserliğini kamuya açıkladı. Wall Street Journal’ın Paul Vigna tarafından bu ayın başlarında açıklanan Goldman Sachs, müşterilerinin bitcoin’e olan yoğunluğuna duyduğu artan talebi giderecek bir Kripto para ticaret platformu başlatmayı düşündüğünü açıkladı.

Banka danışmanı Opimas’ın genel müdürü Axel Pierron’un söylediği gibi:

“Müşterilerinden hem perakende yatırımcılardan hem de kurumsal taraftan açıkça ilgi duyuyorlar. Oldukça değişken, çok miktarda ticaret yapmanız gerektiğinde çok likid olmayan bir durum. Bu nedenle, bir aracı kurum satıcının yeteneğini gerektiren yeni bir varlık sınıfı için fırsat görüyorlar. ”

Geçtiğimiz ay, Bitcoin geliştiricisi Andrew DeSantis ve Bitcoin tüccarı IamNomad, ayrıca JPMorgan, müşterilerinin yatırım yaptıklarını gösteren, İsveç Nordic Nasdaq’daki bir Bitcoin exchange-tradeded note (ETN) sağlayıcısı olan Bitcoin XBT ile JPMorgan Securities Ltd. arasındaki işlemleri açıkladı.Düzenlenmiş kanallar ve yatırım araçları vasıtasıyla.

Bankalar ya bitcoin tüccarları için yeterli miktarda likidite sağlayabilir ve müşterilerinin kripto para birimleri talebini arttırabilir , ya da işi üçüncü parti hizmet sağlayıcıları ve Coinbase, Gemini ve Bitfinex gibi kripto para alışverişi için bırakır.

Stern, Fidelity’in bitcoin’nin arkasındaki teknolojiyi anlamaya ve kripto para sektöründe yatırımcılara ve müşterilere hizmet vermeye yönelik çabalarını arttırdığını vurguladı. Bu yönüyle Stern, Sadakati’nin sektördeki diğer firmalara kıyasla avantajlı bir konuma geldiğini belirtti.

“Piyasa talebini değerlendirmenin, ellerimizi teknolojiyle biraz kirletmenin ve neler olduğunu öğrenmenin başka bir yolu” dedi.

 

 

 

Kaynak : Cryptocoinsnews

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Bitcoin

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top