İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. NEM özel beta tam özellikli blockchain motoru ” Catapult’u başlattı

NEM özel beta tam özellikli blockchain motoru ” Catapult’u başlattı

NEM özel beta tam özellikli blockchain motoru ” Catapult’u başlattı

NEM.io Vakfı ve ödemeler, mesajlaşma, varlık oluşturma ve daha fazlasını sunan eşler arası NEM blok zinciri platformunun yaratıcıları olan NEM’in geliştiricileri, bugün, Catapult’nun (aynı zamanda mijin v.2 olarak da anılır) özel beta lansmanını duyurdu.

Tech Bureau tarafından yönetilen NEM blockchain için çok beklenen bir güncelleme. Bu özel geliştirici önizlemesi, önce özel zincirler için kullanılacak ve daha sonra NEM kamu zinciri için kullanılacak olan teknolojiyi sergiliyor. Catapult, benzersiz akıllı sözleşme eklentileri ile hem kamu hem de özel ağlara güç sağlayan tam özellikli bir blockchain motorudur. Bu eklentiler, kurşun geçirmez dijital varlık oluşturma, decentralized swaps, gelişmiş hesap sistemleri ve iş mantığı modellemesi sağlar.

2.5 yıllık geliştirme sürecinden sonra, ortaklar, müşteriler ve belirli topluluk üyeleri NEM’in Catapult sistemine erişim için başvurabilirler. NEM blockchain yazılımı ve başarılı izin-zincir uyarlaması, mijin v.1, uluslararası finans kuruluşları tarafından da test ediliyor.

Catapult beta programının üç aşaması var:

  • Catapult Geliştirici Önizleme ve SDK sürüm
  • Catapult Çekirdek Motoru
  • Değerlendirme sürümü – Açık Kaynak ve Ticari lisanslarda Catapult Çift Lisansı

Hız ve ölçeklenebilirlik konusunda büyük iyileştirmeler yapmanın yanı sıra, Catapult Toplu İşlemler ve Çok Düzeyli Çoklu İmza Hesapları sunar. Bunlar herhangi bir blok zincirde hiç bulunmayan yeni kullanımlar sunuyor. NEM’in kutudan çıkarılan blockchain teknolojisi, dünyanın en büyük teknoloji işletmelerinin ihtiyaçlarına hizmet etmek için kurumsal çözümleri hızlandırıyor ve diğer kurumsal blokları atlatıyor. NEM.io Vakfı, küresel genişleme programlarını finanse etmek için 2018 yılında yaklaşık 40 milyon ABD doları harcayacak.

Yorum Yap