1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. NODE40, kripto vergi yazılımına Litekoin (LTC) desteği ekledi

NODE40, kripto vergi yazılımına Litekoin (LTC) desteği ekledi

NODE40, kripto vergi yazılımına Litekoin (LTC) desteği ekledi

Amerikan kripto para kullanıcılarına sınıfının en iyisi vergi getiren blockchain teknoloji şirketi NODE40, popüler bir SaaS (Software as a Service) ürünü olan NODE40 Balance üzerinde Litecoin desteğini başlattı. Ek olarak, Amerika’daki her Litecoin kullanıcısı kazançlarını ve kayıplarını, vergi kaçırma, eksik raporlama veya fazla bildirim korkusu olmaksızın İç Gelirler Servisine (IRS) doğru şekilde rapor edebiliyor demek. Ürünün, her mali yılda vergi mükellefine kazanç ve kayıpların bildirilmesi için bugüne kadar çok sınırlı seçeneklere sahip olan , Litecoin yatırımcılarının, özellikle de Coinbase kullanıcılarının giderek artan bir listesi için hoş karşılanacak bir erteleme olması bekleniyor .

NODE40 Dengesi, kullanıcıların blok zincirini analiz eden, her işlemden net net değerleri hesaplayan, maliyet esasını ve taşınan gün sayısını izleyen ve IRS Form 8949’a aktaran sezgisel, kullanımı kolay bir yazılım kullanarak doğru vergi uyumu yapmalarını sağlar.

Şu anda, NODE40 Balance’ın Litecoin servisi, xPubkey’e erişimi olan tüm HD cüzdanları için mevcuttur. NODE40 Bakiye erişimi beta süresince ücretsiz ve Q4 2017 yılına kadar müşteri geribildirimini en iyi duruma getirmek için paywall kaldırıldı. Şirket kısa süre önce Dash’a ek olarak bitcoin desteğini de içeriyor.

NODE40‘un CEO’su Perry Woodin şunları söyledi:

“Sadece blok zincir muhasebesinin özünde karmaşık olması değil, halihazırda ağır yasal incelemelerde bulunuyor. IRS, dijital para birimi mülkünü göz önüne aldığından, bir işleme yapılan her girdi potansiyel bir kazanç veya kayıp oluşturmaktadır. Maliyet temelini ve bir girişi her güne aktaran günleri sofistike bir yazılım olmadan izlemek mümkün değildir. Hiç kimse, mal veya hizmet satın alırken kazanım ve kayıpları düşünmek istemez; ileride kayıt tutmak için işlemleri elle bir elektronik tabloda el ile kaydeder. NODE40 Dengesi, dijital para birimi sahiplerinin, blok zinciri, her zaman olduğu düşünülen devlet defteri olarak kullanmasına ve vergi zamanında raporlama yükümlülükleri için en doğru veriyi kullanıcılara sunmasına olanak tanır. ”

“Dijital para birimi olgunlaştığında ve daha fazla genel yatırımcı gemiye bindiğinde bile, Litecoin’in IR-2014-36 uyarısı uyarınca Litecoin’in kalıcı olarak bir mülkte kalacağına inanıyoruz. Bunun anlamı, Litecoin vergi yükümlülüğünün ‘Bir Sermaye Varlığının Satışı ve İmhası’ uyarınca bireysel bir hukuki sorumluluğudur ve Amerikalıların, uzun vadeli, güvenilir, düşük maliyetli ve en önemlisi IRS dostu bir çözüme ihtiyacı vardır. Sonunda bu çözümü piyasaya sunmaktan gurur duyuyoruz. ”

Litecoin tüccarlarının kazanımlarını ve kayıplarını bildirmek için daha önce kullandıkları yöntem ya sıkıntılı bir manuel işlem ya da post facto işlemlerine uygulanmaması gereken oldukça yanlış First In First Out (FIFO) yöntemiydi.

Perry Woodin ;

“FIFO ile ilgili sorun, işlem anında uygulanması gerektiğidir. İnsanlar girdilerin FIFO olduğu yerlerde gerçek anlamda işlemler yapıyor olmalı; Aslında FIFO uygulamak basitçe işe yaramaz. Bazı hizmetler bir defaya mahsus vergilendirme raporlamasına yönelik olsa da, NODE40 Dengesi, yıl boyunca kazanç, kayıp ve gelir ile ilgili performansı ve raporları takip eden tutarlı bir şekilde doğru bir platform olmayı hedeflemektedir. Tüm kullanıcıların yapması gereken işlemlerini yüklemek, hesaplamaları beklemek ve sonuçta Form 8949’u dosyalandıklarında hükümete göndermek “dedi.

 

Kaynak: NODE40

Yorum Yap

Yorum Yap