1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Nokia,Blok zincir tarafından desteklenen Kamu Güvenliği hizmetini tanıttı

Nokia,Blok zincir tarafından desteklenen Kamu Güvenliği hizmetini tanıttı

Nokia,Blok zincir tarafından desteklenen Kamu Güvenliği hizmetini tanıttı

Mobil ağlar, Dijital sağlık, Sanal gerçeklik ve Telefonlarıyla dünya çapında bir sağlayıcısı olan Nokia , bugün kentleşmenin zorluklarını çözmek için hizmetler başlattı. Akıllı Kentler ve Hizmet Algılama, IoT’nun ekonomik ve çevre dostu sürdürülebilir kentlerin inşasında faydalarını ortaya koymaktadır. Kentsel güvenlik için Nokia, kamu güvenliği kuruluşlarının kritik gereksinimlerini karşılamak için ticari LTE şebekelerini geliştiren Kamu Güvenliği hizmeti S-MVNO‘yu tanıttı.

Akıllı Şehirler için IoT, operatörlerin ve ana sistem entegratörlerinin birleştirilmiş akıllı şehir yönetiminden faydalanmasını ve yeni hizmetleri hızlı bir şekilde başlatarak yeni gelir akışının kilidini açmasını sağlayan tamamen entegre, modüler ve ölçeklenebilir bir çerçevedir. Nokia Entegre Operasyon Merkezi (IOC), uygulama çapında veri paylaşımı, analiz ve otomasyon ile güçlendirilmiş olup, tüm akıllı şehir operasyonlarını, daha yüksek verimlilik, daha hızlı yanıt ve daha iyi karar verme becerisi için düzenler. Blueprint uygulamaları, video gözetimi, akıllı aydınlatma, park etme, atık yönetimi ve çevresel algılama içerir.

İşletmelerin, şehirlerin, kamu güvenliği otoritelerinin ve hükümetlerin CAPEX içermeyen veri hizmetleri sunarak işletmecilerin para kazanabileceği gerçek zamanlı çevresel veriler ve akıllı analizler sunar. Operatörler, Nokia’nın sensörleri kullanması ve var olan tüm site ekipmanlarını gerçek zamanlı bir IoT izleme platformuna entegre etmesi sayesinde mevcut baz istasyon sitelerinden yararlanabilir.Yasadışı inşaat, çöp yakma ya da havadaki olağandışı parçacıklar gibi alışılmadık çevresel davranışları tespit etme olanakları sağlar.Nokia’nın bu yeni hizmeti Akıllı sözleşmelere olanak tanıyan bir blok zincir tarafından desteklenir.Operatörlerin analiz edilen verilere para kazandırmasına ve yeni gelir akışı oluşturmasına izin veren anonimleştirilmiş, özel ve güvenli mikro işlemler sunar.

Kamu Güvenliği için S-MVNO (Güvenli Mobil Sanal Ağ Operatörü), operatörlerin kamu LTE ağlarını kamu güvenlik kurumlarına kritik öneme sahip geniş bant hizmetleri sunmalarını ve böylece yeni gelir akışı yaratmalarını sağlar. Nokia’nın ViTrust portföyünün bir parçası olan 3GPP’ye uyumlu servis, ticari LTE ağlarının kullanılabilirlik, esneklik, performans ve güvenlikle ilgili katı şartları yerine getirirken mevcut eski kamu güvenliği ağlarıyla birlikte çalışılmasına yardımcı oluyor. Nokia’nın uçtan uca hizmet uzmanlığı, radyo, backhaul ve çekirdek de dahil olmak üzere tüm LTE şebekelerinde yüksek öncelikli ilk müdahale görevlileri için kritik iletişim performansının güvenilirliğini sağlamak için yardımcı olmaktadır.

Nokia’daki Global Services iş geliştirme sorumlusu Asad Rizvi şunları söyledi: “Şehirler, yaşayanlara verimli bir şekilde hizmet sunabilmek için dijital hale gelmelidir. Kentsel varlıkların ve verilerin verimli bir şekilde kullanılmasını sağlamak için paylaşılan, güvenli ve ölçeklenebilir akıllı altyapıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bununla birlikte şehirlere yardımcı olabiliriz. Buna ek olarak, operatörlere şehir, ulaşım, seyahat ve kamu güvenliği yetkilileri gibi akıllı şehir oyuncularına çözümler sunarak mevcut ağlarından yararlanarak yeni gelir elde etmelerine yardımcı olabiliriz “dedi.

 

Yorum Yap

Yorum Yap