1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Nvidia Titan V Ethereum’da 82 Mh/s görmekte

Nvidia Titan V Ethereum’da 82 Mh/s görmekte

Nvidia Titan V Ethereum’da 82 Mh/s görmekte

Nvidia, Şimdiye kadar yapmış olduğu en güçlü ekran kartı Titan V’yi geçtiğimiz günlerde tanıtmıştı.

Nvidia’nın sözleriyle “şimdiye kadar tasarlanmış en güçlü PC GPU’su olan Nvidia Titan V” tanıtıldı. Volta mimarisine sahip ilk tüketici sınıfı ekran kartı olan Titan V, diğer ekran kartlarına kıyasla büyük bir sıçrama yaşatıyor.

Son zamanlarda kripto para piyasasının artışı ile beraber birçok gpu madenciliğine yöneldi, böylece yeni bir ekran kartı piyasaya çıktığında en popüler sorulardan bir tanesi “ne kadar kazıyor” sorusu. Peki NVIDIA’nın en yeni amiral gemisi Nvidia Titan V ekran kartı gpu madenciliğinde nasıl bir performans gösteriyor?

Bu sorumuzun cevabını HotHardware’teki çocuklar karşıladı, NVIDIA Titan V ile Ethereum’un (ETH) değerlerini test etmek için Claymore Miner yazılımı aracılığıyla çalıştırdılar.Testlerindr Nvidia Titan V stok ayarlarında 69 MH / s’e kadar ulaşıyor ve hafifçe overclocklandığında 82 MH / sn’ye kadar atlıyor. Overclock yaparken performansı RX Vega 64 ve Titan Xp’nin iki katı daha fazla olurken, stok ayarlarında bile bu kartların her ikisini de adil bir farkla yener.

Titan V, madencilik için ideal bir kart mı? 2999 dolarlık fiyat etiketi ve güç tüketimi ile madencilik içim pek te mantıklı olduğunu düşünmüyorum , ancak gerçekten ortaya çıkardığı değerler madencilerin dikkatini çekeceği aşikar 😉

HotHardware

Yorum Yap

Yorum Yap