1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Ontology , özel akıllı sözleşmeleri güvence altına almak için TEEX ile ortak oldu

Ontology , özel akıllı sözleşmeleri güvence altına almak için TEEX ile ortak oldu

Ontology , özel akıllı sözleşmeleri güvence altına almak için TEEX ile ortak oldu

Yüksek performanslı bir public blockchain projesi ve distributed trust collaboration platformu olan Ontology (ONT) , her iki tarafın da zincir içi veri gizliliği / güvenliği ve güvenli müşteri özel anahtar çözümleri üzerinde çalışacağı bilgisayar platformu TEEX ile işbirliğinin başladığını duyurdu.

İlgili Yazı

Ontology ( ONT ) Nedir ?

Ontology kamu blok zincirindeki TEEX Layer-2 gizliliğini koruyan hesaplama çözümünü kullanarak, her iki taraf da zincir hesaplama sırasında veri gizliliğini ve güvenliğini tamamen koruyan güvenli bir özel akıllı sözleşme yürütme ortamı oluşturacaktır. Bu süreç aynı zamanda node teşviklerini garanti etmeye de yardımcı olacaktır. Ek olarak, Ontology’nin kapsamlı mobil istemcisi ONTO ve masaüstü istemcisi OWallet, kullanıcının özel anahtarlarını sızıntıdan korumak ve varlıklarını korumalarına yardımcı olmak için TEE’yi kullanacaktır.

Co-Founder of TEEX, Dr. Ryan Yu ;

“Ontology, public chain teknolojisine odaklanırken, TEEX gizlilik koruma çözümlerine odaklanıyor. TEEX ve Ontology arasındaki işbirliği, gizliliği önleyici hesaplamayla dünyanın ilk yüksek performanslı MainNet’ini oluşturacak ve AI, biyomedikal ve finans alanlarında blok zinciri uygulaması için sağlam bir temel oluşturacaktır. ”

TEE (Trusted Execution Environment)), bir bilgisayar yongasında bulunan ve içinde çalışan kodun, işletim sistemleri gibi ayrıcalıklı erişim yazılımı dahil olmak üzere herhangi bir harici yazılım tarafından oynanmasını veya çalınmasını önleyen bir kara kutudur.

Aynı zamanda, TEE uzaktan doğrulama işlevleri sağlar, böylece kullanıcılar, kullanıcı davranışının beklentilere uyup uymadığını aktif bir şekilde doğrulayabilir ve kullanıcıların etkili proof of work sağlarken herhangi bir özel veri elde etmemelerini sağlayabilir.

Yorum Yap

Yorum Yap