1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Opera , Opera for Android için Kripto Para Cüzdanı Ekledi

Opera , Opera for Android için Kripto Para Cüzdanı Ekledi

Opera , Opera for Android için Kripto Para Cüzdanı Ekledi

Opera ,  Android tarayıcısı için Opera içinde bir kripto para birimi cüzdan uygulamasının eklendiğini duyurdu ve bunu yaparak, tarayıcıya yerleştirilen bir kripto cüzdanı sağlayan ilk tarayıcı haline geldi.

Bu yeni kripto para cüzdanı, Ethereum platformunun en son sürümü ile uyumlu olduğu anlamına gelen Ethereum Web3 API ile bütünleşir, aynı zamanda çeşitli ICO’larda verilen koleksiyonları (CryptoKitties gibi) ve tokenleri de desteklemekte.

“Crypto Wallet” olarak adlandırılan özellik, şu anda Android tarayıcısı için Opera’nın özel bir beta sürümü olarak kullanıma sunulmuştur. Bu özel beta için kaydolmak isteyen kullanıcılar bu sayfayı takip edebilirler.

Opera Crypto Wallet, kullanıcı tarafından kontrol edilen bir cüzdandır

Opera, tarayıcının içine bir kripto para cüzdanı ekleyerek Android tarayıcısına yeni bir kullanıcı tabanı çizeceğini umuyor.

Şimdiye kadar, kripto para cüzdanları, üçüncü taraf web sitelerinde, yerel olarak yüklenmiş uygulamalarda veya tarayıcı uzantılarında hesap olarak kullanılabilir.

Saygın bir uygulamanın içinde yer almanın yanı sıra, Opera’nın yeni cüzdanı klasik cüzdanlardan farklı bir cephede farklı şekilde çalışıyor.

Bir Opera sözcüsü, “Tipik cüzdanlar, kullanıcının PIN kodları veya şifreleri oluşturmasını gerektirir. Opera, kullanıcıların işlemlerini imzalamak için Android’in güvenli sistem kilidine güvenir; böylece kullanıcılar, cüzdanı kullanmak için yeni kodları öğrenmek zorunda kalmazlar.” Dedi.

“Bu kullanıcı tarafından kontrol edilen bir cüzdandır, bu da fonları ve varlıkları kontrol eden anahtarların kullanıcının telefonunda olduğunu ve başka hiçbir yerde olmadığı anlamına gelir,” diye ekledi, şirketin kullanıcılara erişimi olmadığını açıkladı. ‘

Şimdilik sadece bir test. Opera Masaüstü için plan yok.

Opera, cüzdan özelliğini masaüstü tarayıcısına genişletme planlarına ipucu vermedi. Mülkün diğer platformlara eklenmesine karar vermeden önce şirketin özel beta programının sonuçları bekleniyor.

Yorum Yap

Yorum Yap