Connect with us
Orta sınıf Çinlilerin %3 'ü Kripto Paralara Yatırım Yaptı

Bitcoin

Orta sınıf Çinlilerin %3 ‘ü Kripto Paralara Yatırım Yaptı

Orta sınıf Çinlilerin %3 ‘ü Kripto Paralara Yatırım Yaptı

Çin’de orta sınıfa yönelik yapılan yeni bir anket ile kripto paranın demografik açıdan popülerlik kazanabileceğini gösteriyor.Orta sınıf Çinlilerin yaklaşık % 3’ü, yatırım portföyünde Bitcoin veya diğer kripto paralara yer verildiği görülüyor.

Anket , Sohu Finance tarafından gerçekleştirildi ve Çin’in yükselen orta sınıfından 100 bini aşkın katılımcıyı ve ülkedeki yaklaşık 500 temsilci ile röportaj yaptı.

Veriler, orta sınıf üyelerinin yatırım yaparken % 10’dan fazla olmayan kayıpları kabul etme eğiliminde olduklarını ve bunun da, uçucu kripto varlıklarını ticarete yöneltme isteksizliğini açıklayabileceğini göstermektedir.Orta sınıf bireysel yatırımcılar borsada % 5 ila 8 arasında yer almaktadır.

Yatırım türlerine gittikçe, kripto paralar listenin en altındadır. Orta sınıfın % 3’üne sahip oldukları için, fonların hemen altındalar. Ancak, kripto yatırımcılarının yaklaşık yarısı, yüzde 10’dan daha fazla olan kayıpları kabul etmeye isteklidir; bu da, bu bireylerin riske karşı daha eğilimli olduğunu göstermektedir.Kripto piyasasının, özellikle de Bitcoin’in Çin’li şirketler tarafından baskınlığı göz önüne alındığında, bu rakamların yükselişini görmek zamanla gerçekleşeceği görülmektedir.

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Bitcoin

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top