1. Ana Sayfa
  2. Bilgi Bankası
  3. PS4’ünüz İçin En İyi Harici Diskler

PS4’ünüz İçin En İyi Harici Diskler

Ps4 ‘e sonunda harici sabit diskler için destek geliyor.Artık Ps4’ünüzde daha fazla oyun saklayabilmek için cihazınız üzerinde elektronik ameliyatlar yapmanıza gerek kalmayacak.

Bu yeni gelen Ps4 Sistem Güncelleme 4.50 ile cihazınıza Harici Disk desteği , özel duvar kağıtları , Yenilenmiş Hızlı Menüler , Basitleştirilmiş bildirim sistemi ve Doğrudan etkinlik yayını yapabilirsiniz.

Yeni Sistem güncellemesi (4.50 ) sayesinde 8 TB’a kadar harici disklere uyumludur.Uygulamaları doğrudan ekstra hafızanıza indirebilir ve kurabilirsiniz.Kaydedilen içerikleri kolayca ayarlar menüsünden kontrol edebilirsiniz.

Ayrıca harici HDD’ye kaydedilen uygulamalar Ana Ekran İçerik başlatıcısında görünür , bu nedenle son zamanlarda hangi uygulamaları başlattığınızı takip etmek kolaydır.

Lütfen DİKKAT :  Kullanıcı kaydetme dosyaları hala PS4 HDD’inize yerel olarak depolanmaktadır. Sadece oyunlar ve uygulamalar harici olarak saklanır .

Peki bu güncelleme sayesinde artık Yer kalmadı sorunumuza sağlanan kolaylık sayesinde hangi Harici Diskleri tercih edebiliriz ? Hangi Harici Diski Almalıyım diye düşünebilirsiniz. Sizler Ps4 ‘ünüzde kullanabileceğiniz En iyi Harici Diskleri araştırdık ve paylaşıyoruz.

Taşınabilir Diskler

Burda önce yapmanız gereken en kolay seçenek 5 tb ‘ a kadar taşınabilir USB 3.0 ve  USB ile çalışabilecek harici bir sürücü olacak. Böylece ek bir güç kablosu eklemeden rahatlıkla depolamanızı genişletebileceksiniz.

Bu sürücüler genellikle Ps4 ‘te bulunan sürücü ile aynı 5400 RPM’de çalışıyor , ancak daha hızlı olarak 7200 RPM ‘lik bir  sürücü yükleme sürelerini dahada hızlandırabilir. Seçimimizi bunlara dikkat ederek te gerçekleştirebilirsiniz.

Bunlardan  Önerebileceğimiz bazı Harici Diskler

Makale’de kullanılan resimler ve cihazlar Media Markt Türkiye’nin web sitesinden alınmıştır. Ürünlerin belirtilen fiyatları Dolar Kuru ve Kampanya durumuna göre değişiklik gösterebilir.

 

Sizinde Önerebileceğiniz Harici Diskler var ise lütfen Yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap