Connect with us

Yeni Başlayanlar

Pura Nedir ?

Pura nedir?

Her kripto para, dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalıştıklarını iddia etse de, Pura her blok ödülün % 10’unu tam olarak bunu yapmak için ayırır. “ PURA, prototip tasarımının, madencilik ödüllerinin % 10’una ortak faydaya katkıda bulunacak şekilde programlanan, programlanan ilk sosyal ve çevresel bilinçli kripto parazitidir .” ‘Ortak iyilik’ tam olarak nedir? Pura’yı tutarsanız, merkezi olmayan özerk organizasyon veya DAO’ya karar verebilirsiniz. Dash’ın açık kaynak koduna dayanan Pura, “insanlar tarafından yönetilen” adem-i merkeziyetçi bir kripto para birimidir.

 

Pura Planet

Pura’nın yaratıcıları, kripto paranın popülerliğinin hükümetleri etkili bir şekilde vergi toplaması için neredeyse imkansız kıldığı bir dünya öngörüyor.Yasaların % 10’nun, yollar, okullar ve eğitim gibi toplumun ihtiyaçlarını karşılamaya yardımcı olabileceğine inanıyorlar.O gün gelmeden önce, kripto paralar ve DAO, “dünyanın dört bir yanındaki sürdürülebilir, çevresel ve sosyal projeleri finanse edecek ve izleyecek”.

Sonuç olarak, DAO sadece hayır kurumlarına para vermek istemiyor, aynı zamanda hayır kurumlarını blok zincirine getiriyor. Kötü genel gider maliyetleri ve yolsuzlukla dolu çok sayıda hayır kurumları var. “Yardımlar, nedenler ve projelerin blok zincirine taşınmasıyla, kullanıcılar katkıların takip edilmesini, fonların harcamalarının şeffaf olmasını ve fon alıcılarının topluluğa karşı sorumlu tutulmasını sağlıyor. Böylelikle, yalnızca iyi niyete dayanan kar amacı gütmeyen veya olumlu bir nedene güvenme ihtiyacı artık gerekli değildir. ”

Hedef Kitle

Pura, İspanyolca ‘saf’ için Latin Amerika pazarları akılda tutuldu. Son hiperenflasyon örnekleri göz önüne alındığında, kripto para birimleri Latin Amerika ülkelerinde nispeten güvenli bir değer deposu olarak hizmet edebilir . Ayrıca düşük ücretli bir alternatif arayan evden para gönderen çok sayıda işçi var.

Bununla birlikte, toplumun Latin Amerika pazarlarına nüfuz etmek için hala çalışmaları var gibi görünüyor. Almanya, ABD ve Kanada’nın cüzdanların büyük çoğunluğunu elinde bulundurması ilginç.

Masternodes

Ağın özellikleri bir masternodes ağının üstünde var. En az 100.000 token satın alarak bir masternode çalıştırabilirsiniz.2018’in başında bu yaklaşık 37.000 dolar. Bu eşanlamlılar, ağdaki büyük yatırımları nedeniyle özel ödüller ve yetenekler sağlıyorlar. Her şeyden önce, tüm blok ödüllerin % 60’ını alırlar. İkincisi, yeni özellikleri masternodlar aracılığıyla kolayca dağıtabilirsiniz. Bitcoin gibi daha merkezi olmayan madeni paralar için, yeni özellikler büyük bir madenciler grubu arasında fikir birliği gerektirir. Masternodes bir dereceye kadar adem-i merkeziyetçilikten fedakarlık etse de, onların yatırımları nedeniyle, ağın en yüksek yararına olacaklarına inanıyorlar. Son olarak, masternodes, PrivatePay ve InstaPay gibi önemli özellikleri çalıştırmaya yardımcı olur. Bir Pura masternode nasıl kurulacağına dair video’yu buradan kontrol edebilirsiniz.

PrivatePay ve InstaPay

PrivatePay yarı anonim olarak para göndermenizi sağlar. Madeni paraların doğrudan alıcıya gitmesi yerine, önce bir masternod’a giderler. Maden paraları daha sonra sikkelerin tarihini gizlemek için paraları takas etmeye başlıyorlar. Bir masternode daha sonra en sonunda sizin jetonlarınızı istenen alıcıya gönderir.

InstaPay , Dash’ın Insta nt Pay’ine benziyor , ancak Pura’nın işlemlerinin o kadar hızlı olduğu varsayılıyor ki, anında kelimeyi tam olarak hecelemek için zaman yok. Blockchain’de onay beklemek yerine, InstaPay, paranızı çift harcamaları önlemek için fonları kilitleyen bir masternota göndermenin işlenmesidir. Masternode, işlemin kilitlendiği saniyeler içinde teyit eder. Masternode daha sonra işlemi en sonunda blockchain’e ekler. InstaPay özelliği, özellikle bloklar için kullanıcıların beklemesini istemeyen tüccarlar için yararlıdır.

Madencilik

Pura madenciliği, her 1.5 ila 4 dakikada bir bloklarla X11 algoritmasını kullanır. Her blok 25.16 Pura’yı ödüllendirir. Ekip, “Adil Madencilik Ağı Etkisi” ni oluşturmak için kod geliştirdi. Madeni paraların, benim için en karlı olan madeni paraya dayanarak farklı madeni paralara sıçramakla uğraşmaya çalışıyorlar. Bu “atlama ve çöplükler” hem para hem de madalyonun fiyat istikrarı için kötüdür. Bir önlem olarak, Pura son 24 saat içinde blok bulmak için alınan ortalama zamana bağlı olarak madencilik zorluklarını yeniden ayarlamak için “DeltaDiff olarak bilinen bir yeniden hedefleme algoritması” kullanır. Bu düzleştirme, büyük havuzların madenciliğe girip çıkmasına yönelik olumsuz etkiyi ve teşvikin çoğunu ortadan kaldırır.

Okumaya devam et
Advertisement

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Daha fazla Yeni Başlayanlar

 • Blockchain

  2Masternodes , Otomatik Masternode Paylaşım Hizmeti

  Yazar

  İçindekiler1 2Masternodes , Otomatik Masternode Paylaşım Hizmeti1.1 Masternode Nedir ?1.1.1 2Masternodes Özellikleri1.1.1.1 2Masternodes ‘ u  Nasıl...

 • Yeni Başlayanlar

  Ardor Coin Nedir ?

  Yazar

  Ardor, özel blockchain çözümleri geliştirmeye yatırım yapmak zorunda kalmadan, blockchain teknolojisinin güçlü yönlerinden yararlanmak için işletmeler...

 • Altcoin

  SelfKey ( KEY ) Nedir ?

  Yazar

  Herhangi bir süre için blockchain alanını takip ettiyseniz, muhtemelen dijital kimlikler hakkında oldukça fazla şeyler konuşmuşsunuzdur. Neredeyse...

 • Yeni Başlayanlar

  Bytom (BTM) nedir?

  Yazar

  İçindekiler1 Bytom nedir?2 Bytom Nasıl Çalışıyor ?2.1 Bytom Token (BTM)3 Bytom ekibi ve ilerleme4 Bytom (BTM)’yi...

 • Yeni Başlayanlar

  Elastos (ELA) Nedir?

  Yazar

  Elastos projesi blockchain teknolojisinin desteklediği dünyanın ilk açık kaynak internet işletim sistemini oluşturarak geleceğin interneti olmaya...

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top