1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Ripple, blok zincir oyun geliştiricileri için 100 milyon dolar fon sağlıyor

Ripple, blok zincir oyun geliştiricileri için 100 milyon dolar fon sağlıyor

Xpring , blok zinciri oyun geliştiricileri için 100 milyon dolar fon sağlayarak blockchain oyun platformu girişimi Forte ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

Ripple, blok zincir oyun geliştiricileri için 100 milyon dolar fon sağlıyor

Ripple Xpring bugün , blok zinciri oyun geliştiricileri için 100 milyon dolar fon sağlayarak blockchain oyun platformu girişimi Forte ile ortaklık kurduğunu açıkladı.

  • Xpring Nedir ?
Xpring, kanıtlanmış girişimciler tarafından yürütülen şirketlere ve projelere kuluçka yatırımı ve hibe sağlama konusunda yatırım yapacak olan Ripple tarafından başlatılan yeni bir girişimdir.

Genç girişim , Şubat ayında ilan edildi ve daha önce Kabam ‘daki mobil oyunlardan ve sporlardan sorumlu olan Kevin Chou tarafından yönetiliyordu.Forte’nin lider kadrosu güçlü bir ekip tarafından oluşmakta, eski GarageGames ve Birlik GM Brett Seyler, Kabam çalışanları Kent Wakeford ve Weiwei Geng ve teknoloji VC Mahesh Vellanki.

Chou lansmanında, blockchain oyunları hakkında yaptığı açıklamada ,

“Mikro dönüşüm odaklı oyun endüstrisi olgunlaştı ve birleşti ve bunun sonucunda inovasyon durgunlaştı.Blockchain teknolojisi yeni büyüme vektörleri ve farklı şeyler yapma fırsatı sunuyor.”

Ripple fon sağlayacak, Forte ise fonu Ripple ile birlikte geliştirdiği blok zincir oyun platformuyla birlikte kullanacak. Günün duyurusu ile ilgili olarak Seyler ;

“Blockchain teknolojilerinin temel yenilikleri, neredeyse tüm dijital etkileşim biçimleri için büyük bir potansiyel yaratıyor. Oyun, ağırlıklı olarak blok zincir teknolojisinin bütünlüğünden ve esnekliğinden çok fayda sağlayacağına inandığımız dijital mikro işlem ekonomileri tarafından yönlendirilen 140 milyar dolarlık küresel bir endüstridir. ”

Forte, geliştiricilerin blockchain oyunlarını oluşturup başlatmasını ve lansman sonrası katılımını arttırmayı kolaylaştırmaya çalışıyor. Forte, Interledger Protocol’ü platformunda baz çifti yerleşimi olarak görev yapan XRP ile birleştirirken, zincirler arası yerleşimin Codius üzerinden gerçekleştirilmesi sağlandı.Forte’nin Ripple ile ortaklığı, Tron, EOS ve Ethereum dahil olmak üzere birçok blok zincir olarak geliştirici mindshare için yarışıyor. Aynı zamanda, Kakao gibi büyük teknoloji platformları , oyun oynamayı hedefleyen kendi blok zincirlerini ortaya çıkarıyor.

Yorum Yap

Yorum Yap