1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Ripple,MoneyGram ile yeni bir ortaklık gerçekleştirdiğini açıkladı

Ripple,MoneyGram ile yeni bir ortaklık gerçekleştirdiğini açıkladı

Ripple,MoneyGram ile yeni bir ortaklık gerçekleştirdiğini açıkladı

Ripple, bugün dünyanın en büyük para transfer şirketlerinden MoneyGram ile yeni bir ortaklık gerçekleştirdiğini açıkladı. Anlaşmanın bir parçası olarak MoneyGram, ödeme akışlarında XRP’yi test edecek ve ayrıca xVia aracılığıyla Ripple’in ekosistemine entegrasyonunu keşfedecektir.

MoneyGram, Ripple Ledger’ın vazgeçilmez dijital kaynağı olan XRP’yi, isteğe bağlı likidite için xRapid, Ripple’ı çözüm olarak ödeme akışlarını hızlandırmak amacıyla kullanacak.

MoneyGram gibi para transfer şirketleri, insanların sınır ötesi ödemeleri arkadaşlarına, ailelerine ve iş ortaklarına güvenli ve verimli bir şekilde göndermesine izin verir. Bu ödemeler için geçerli model, para transferi şirketlerinin, kaynaklı likidite sağlamak için önceden finanse edilmiş hesapları dünya çapında kullanmalarını gerektirir.

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse ;

“Küresel ödemelerin verimsizliği sadece bankaları etkilemez, aynı zamanda MoneyGram gibi kurumları da etkiler. Para transferi şirketleri inanılmaz derecede önemlidir, çünkü insanlara arkadaşlarına ve sevdiklerine para kazanmalarına yardımcı oluyorlar “dedi. “Bu pilot yöntem ile MoneyGram’la uzun vadeli bir stratejik ortaklıktan dolayı heyecan duyuyoruz. Üç saniyede veya daha kısa bir sürede XRP gibi bir dijital varlık kullanarak,paraları hızlıca transferini gerçekleştirebiliyorlar “dedi.

MoneyGram’ın Genel Müdürü Alex Holmes, “Her gün blok zincir teknolojisi normu değiştiriyor ve yeniliği teşvik ediyor. Ripple, blok köprü teknolojisinin ön saflarında yer alıyor ve xRapid’in pilotluğunu sabırsızlıkla bekliyoruz. MoneyGram’ın müşterilerine sunduğu hizmetlerin verimliliğini artıracağını umuyoruz “dedi.

Yorum Yap