Connect with us

Yeni Başlayanlar

Siacoin Nedir?

go binary option bot Siacoin , blok zincir tabanlı bulut depolama platformudur. buy Seroquel uk Siacoin, verilerinizi bölerek, şifreleyerek ve daha sonra kendi merkezi olmayan ağında dağıtarak saklar.

Scatenaste resurressiscono rossicherai scamosceremo rischiarirei go infronzolarmi biascichi fruttificava. Rotoli rimbiondiamo fornicatrice? Siacoin, kullanıcıların kullanılmayan sabit sürücüsünü bir anlamda “kiraya vermesine” izin vererek bulut depolama alanının genel maliyetlerini önemli ölçüde azaltabiliyor. Bu nedenle, birçok kişi Siacoin’i ” sabit disk sürücüleri Airbnb ” olarak adlandırmaya başladı .

click here Dropbox, Amazon A3, Google Drive ve Onedrive gibi sektördeki bazı büyük oyuncuları düşük maliyetli ve merkezi olmayan depolama çözümleri sunarak oyunlarını bozmaya karar verdiler.

Siacoin Nasıl Çalışır?

source Siacoin tamamen özel.Bir kullanıcının blok zincirde sakladığı tüm verileri sayısız ana makinenin cihazlarına böler.Hiçbir cihazda bütün bir dosya yoktur ve tüm dosyalar çok sayıda cihazda kopyalanır, bu nedenle sabit sürücüler başarısız olursa dosyalarınız kaybolmaz.

follow link Tüm tuttuğunuz dosyaları kontrol edebilirsiniz.Bu özel anahtarlar olmadan Sia’nın ağında saklanan dosyaların yeniden birleştirilmesi imkansızdır.Geleneksel bulut depolama şirketlerinin aksine. Bunlar merkesizleştirilmiş, korsan saldırısına karşı savunmasızdır ve depolama sistemlerini kontrol eden şirketler dosyaların kendilerini tamamen kontrol altına alıyor.

http://caboclonharaue.com/?kreosan=diferen%C3%A7a-entre-forex-ou-op%C3%A7%C3%B5es-binarias&7d1=cc Özel anahtarları olmayan herkes kodlanmış dosyaların şifresini çözmek imkansız olduğu için, Siacoin sizi pazarlama kampanyalarında hedeflemek için asla belgelerinizi okuyamaz.

im 12 and dating a 21 year old Bunun yanı sıra, Siacoin tamamen merkezsizleştiğinden, ağlarında depolanan tüm dosyalar dünya çapında çok sayıda zincire yayılmıştır. Bu, yalnızca bir başarısızlık noktasının değil, aynı zamanda mümkün olan en yüksek yükleme ve indirme hızlarının elde edilmesini sağlar.

SiaPulse , dünyadaki farklı ev sahibi yerleri hakkında bilgi alabileceğiniz bazı harika işlevlere sahiptir. Sia’nın teknolojisi hakkında daha fazla bilgi, teknik incelemelerine buradan bakabilirsiniz.

Pazar, Barındırma Fiyatını Belirlemektedir

Siacoin ile ilgili bir diğer önemli şey, sunucuların sabit disklerini kiralamak için kendi fiyatlarını belirleyebilmesidir (Airbnb modeline benzer). Bu, zaman geçtikçe fiyatların rekabetçi kalmasını sağlar.

Şu anda, Siacoin’in hizmetleri büyük oyunculara kıyasla çok daha ucuzdur. Siacoin, ağda depolanan her terabyte veri için yaklaşık 2 ABD Doları tutarında ücret alır. Fiyatları Sia rakipleri değişir , ancak genellikle terabyte başına $ 10-20 ABD yerden değişir. Sia’nın güncel fiyatlarını burada bulabilirsiniz.

Dosyalarını Sia’nın platformunda saklamak isteyen kullanıcılar, Siacoinler ile hizmetleri ödemekle yükümlüdürler. Buna ek olarak, bilgisayarlar sabit disklerini kiralamak için Siacoin ödenecek.

Sia’ların toplam arzının sınırı yoktur.İlk blok mayına alınan madenlerin ödülü 300.000 Siacoin’di. Zamanla, blok başına ödül,30.000 Siacoin’e ulaşıncaya kadar yavaş yavaş azalacak ve bu da Ocak 2023 civarında olacaktır. Bu, Bitcoin’in aksine Siacoin’in enflasyonist olduğu anlamına geliyor.

Siacoin Tarihi ve Ekibi

Sia fikri, 2013 yazında başladı; şimdiki CEO David Vorick, Rensselaer Politeknik Enstitüsü öğrencisi Luke Champine’e proje hakkındaki fikirlerini e-postayla göndermesiyle başladı.

Proje hakkında olumlu geribildirim aldıktan sonra, Vorick ve Champine projeyi tam zamanlı olarak sürdürmeye karar verdiler.Sia, “Sianotes” in NXT platformunda satıldığı ve daha sonra Siacoin’lerle değiştirildiği bir kargaşada kampanya düzenleyerek para toplamayı başardı .

Crowdfunding’ten bu yana, Sia girişim kapitalist finansmanı ve bağışları yoluyla 1.65 milyon dolara başarıyla yükseldi.Bu girişim kapitalistinin listesi arasında Procyon Ventures , Fenbushi Capital ve Yatırımcı Xiaolai Li yer alıyor . Muhtemelen en önemli yatırımcı James Pallota’nın yatırım şirketi Raptor Group’dur .

Resmi Sia wiki’ye göre, Sia şu anda 4 temel geliştiriciye, bir topluluk müdürü ve bir operasyon yöneticisine sahip. Geliştirme ekibi Sia Reddit ve Discord’da çok aktif.Ekip hakkında daha fazla bilgi burada bulabilirsiniz.

Siacoin Nasıl Satın Alınır ?

Siacoinler, Bittrex,Poloniex ve HitBTC gibi iyi bilinen bazı borsalarda bulabilir ve Bitcoin veya Ethereum ile kolayca satın alınabilirsiniz.

Sia, Linux, Mac ve PC masaüstü cüzdanına sahiptir.Sia, yazılımlarını kullanıcı dostu yapmıştır ve bir nasıl yapılır kılavuzu, Sia’nın saklanması , barındırılması veya madenciliği için gerekli adımları takip eden Sia’nın Başlama sayfasında bulabilirsiniz.

 

Wblogy

Teknoloji ve internetin hızlı değişimine ayak uydurmaya çalışan Türkiye ve Dünya gündemini takip eden teknoloji sever bir kişi

Click to comment

Bir Cevap Yazın

Daha fazla Yeni Başlayanlar

To Top