Connect with us

Singapur Merkez Bankası, 3 Yeni Blockchain Ödeme Prototipi Açıkladı

Blockchain

Singapur Merkez Bankası, 3 Yeni Blockchain Ödeme Prototipi Açıkladı

Singapur merkez bankası, Blockchain Finans uygulamalarına yönelik araştırmaları hakkında yeni ayrıntılar açıkladı.

Singapur Monetary Authority (MAS), Singapur Bankalar Birliği (ABS) ticaret grubuyla birlikte, bugün “Project Ubin” in ikinci aşamasını oluşturan yeni bir dizi distributed ledger (Verilerin gelişimindeki kontrollerin varlıklar arasında paylaşıldığı veritabanları ) prototipini açıkladı.

Bugüne kadar MAS, bazı merkez bankalarına kıyasla blockchain işlerine daha proaktif bir yaklaşımda bulundu. Araştırması, denetleyicinin teknolojiyi kayıt tutma amaçları için kullanmayı içeren kullanımlara baktığını ortaya koyduğu 2015 yılına kadar uzanıyor.

Yeni açıklamalarında , Ubin Projesi bankalararası uzlaşma sürecinin her yerinde prototip araçları içerecek şekilde büyüdü.

Açıklamada ;

“Geliştirilen üç yazılım modeli, bankacılık ödemelerinde kullanılan mevcut netleştirme programları operatöre telafi ödemeleri bulmak için görünen tek bir ödeme kuyruğuna güveniyor. Ancak sıranın merkezileştirilmesi ödeme ayrıntılarını yetkisiz bir tarafa açık bir şekilde ortaya koyuyor.Proje Ubin’deki son modeller, ademi merkeziyet ve gizlilik arasında üstün bir kombinasyon elde ediyor. “

Sopnendu Mohanty, yayınlanmanın MAS ve bunun gibi diğer kurumlar arasındaki araştırma gelişmelerini artıracağını umduğunu belirtti.

Mohanty, “Merkezi bankalar ve finansal kuruluşlar arasında daha fazla denemeyi teşvik etmek için Ubin Projesi’ndeki bilgi ve bilgimizi paylaşıyoruz, sınır ötesi uygulamalar için DLT’nin kullanımı konusunda diğer merkez bankaları ile birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz” dedi.

Ağustos ayının başında MAS yetkilileri, yeni maden ağı ağını finanse etmek veya önyükleme yapmak için, ICO’lar veya kriptografik belirteçlerin satıldığı bir açıklamada bulundu.

Açıklamaya göre MAS, bazı Token satışlarının menkul kıymet teklifi tanımına girdiğine ve söz konusu menkul kıymetlerin raporlama gereksinimlerini tetiklediğine inanıyor. Düzenleyici daha sonra ICO’lar konusunda bir yatırımcı uyarısı yayınladı.

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Blockchain

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top