1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Sirin Lab’ın FINNEY Blockchain Smartphone Foxconn Tarafından Üretilecek

Sirin Lab’ın FINNEY Blockchain Smartphone Foxconn Tarafından Üretilecek

Sirin Lab’ın FINNEY Blockchain Smartphone Foxconn Tarafından Üretilecek

SIRIN Labs , Bloomberg tarafından hazırlanan bir rapora göre, Blockchain entegre akıllı telefon FINNEY’i geliştirmek için Foxconn Technology Group ile çalışacaklarını açıkladı .

Foxconn, çeşitli Apple ürünleri, video oyun konsolları, Kindle ve Nokia cihazları içeren Tayvanlı çok uluslu elektronik üretim şirketidir. Şirket, küresel olarak tüketici elektronik gruplarının en büyük üreticisidir.

SIRIN Labs, 2014 yılında kurulmuştur. Şirketin misyonu, cüzdanlar, tarayıcılar ve şifreli iletişim gibi blockchain ile ilgili hizmetlerin entegre entegrasyonu ile tüketicilere daha fazla güvenlik sağlayan yüksek güvenlikli, yüksek performanslı donanım cihazları sunmak olmuştur. SIRIN Labs, bu projeye Aralık 2017’de düzenlenen bir crowdsale aracılığıyla finansman sağladı. Toplam 24 saat içinde 100 milyon dolar topladılar ve toplam tutarı 158 milyon dolar oldu.

FINNEY blok zincir destekli akıllı telefon ve tüketicilere sunulan blockchain hizmetleriyle etkileşime girebilecek güvenli ve istikrarlı bir cihaz verme niyetiyle tasarlandı. Bu popüler akıllı telefonlar ile ilgili yaygın bir endişenin, yani güvenlik açıklarına sahip olmalarının bir cevabıdır.

SIRIN Lab’ın CEO’su Moshe Hogeg şöyle diyor:

” Blockchain teknolojisi, kullanıcı deneyimi sabitlenene kadar ana akışa geçmeyecektir. Başarılı kalabalık kaynaklarımız, bu tür sorunları çözmek için bize kaynak sağlar ve kitle pazarının benimsenmesi için daha güvenli ve daha basit bir deneyim sunmaktır. ”

FINNEY Smartphone

Açık kaynaklı SIRIN İşletim Sisteminde çalışan FINNEY, distributed ledgers güvenli erişim sağlamak için birkaç siber güvenlik teknolojisini içerecek. Cihazın içine soğuk depo yerleştirilmiştir.

Cihazı koruyan siber güvenlik paketi, davranış temelli saldırı tespit sistemi, fiziksel güvenlik anahtarları, tüm medyanın şifrelenmiş iletişimi ve biyometri, kilit kalıpları ve davranış analizleri dahil üç faktörlü kimlik doğrulaması özelliklerine sahiptir.

Bu cihaz, SRN adı verilen kendi tokeniyle bir blockchain’in parçası olacaktır. SIRIN, telefonların “Android işletim sisteminin işlevselliğinin tadını çıkaracağını” belirtti.

SRN tokeni geleneksel telefonların yeteneği dışında ek yararlar sağlayacaktır. P2P veri bağlantıları, boş bilgisayar gücü ve diğer FINNEY aygıtlarıyla pil gücü ticareti yoluyla para kazanma yetenekleri aracılığıyla uluslararası ağ bağlantısına olanak tanıyacak. Elbette kullanıcılar aynı zamanda FINNEY’in cansız işlem ağını kullanarak işlem yapabilecekler.

FINNEY’in teknik özellikleri henüz kesinleşmemişken, SIRIN 5.5 ”ekran, 64GB dahili depolama, 6GB RAM, 12 MP arka kamera ve 13 MP ön kamera özelliklerine sahip olduğunu belirtti.

Yorum Yap

Yorum Yap