1. Ana Sayfa
 2. Bilgi Bankası
 3. Sosyal Medya Pazarlamanızı Kolaylaştıracak 6 Temel Araç

Sosyal Medya Pazarlamanızı Kolaylaştıracak 6 Temel Araç

Çoğu marka  sosyal medyaya yatırım yapmaları gerektiğini biliyor.Yapılan bir araştırmaya göre bir marka ile olumlu bir deneyim yaşayan müşterilerin %71’i bunu arkadaşlarına tavsiye etme olasılığının yüksek olduğunu ancak bir çok markanın sosyal medya kampanyalarıyla herhangi bir ilerleme kaydetmediğini sosyal medya profillerinin yönetiminden şikayetçiler.

Bu markalar çoğunlukla çoklu Sosyal medya profillerini yönetmekte zorlanıyorlar ve bu nedenle genellikle sosyal medyayı aktif kullanmaktan vazgeçiyorlar.Hedef müşterilerine ulaşamayıp marka bilinci oluşturma hedeflerinden uzaklaşıyorlar.

Sosyal medya pazarlama stratejinizi otomatikleştirmek için doğru platformları kullanarak sosyal medya pazarlama stratejinizin etkinliğini önemli ölçüde arttırabilirsiniz.

Kullanabileceğiniz bazı araçlar ;

Hootsuite

Hootsuite yıllardır en popüler sosyal medya yönetimi araçlarından biri olmuştur. Aşağıdakileri içeren bir dizi değerli özelliği vardır:

 • Sosyal profil izleme
 • Belirli alanlarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için jeosearch araçları
 • Takipçilerinizle paylaşılacak önerilen içerik
 • Facebook, Twitter ve Google Plus da dahil olmak üzere birden fazla platformda yayın planlama olanağı

Hootsuite, çok yönlülüğü ile bilinir ve yıllık bir abonelik seçerseniz, ayda 9,99 ABD doları tutarında bir plan satın alabilirsiniz.

Vibbi

Instagram, son birkaç yıldır güçlü bir sosyal medya platformu haline geldi. Özellikle fotoğrafçılar, giyim eşyaları şirketleri ve kadınlara ve web geliştirme ajanslarına satılan diğer B2C şirketleri gibi ağırlıklı olarak görsel içeriğe dayalı markalar için etkilidir.

Instagram’ın erişimine rağmen, pek çok marka üzerinde varlığını güçleştirmekte zorlanıyor. Instagram algoritması, çok fazla hisse kazandıktan sonra içeriği daha sık görüntüler. Bu, yeni markaların siteye girmesini zorlaştırıyor. Neyse ki, varlıklarını geliştirmek için Vibbi kullanabilirler. Bu platformda, herhangi bir markanın yararlanabileceği inanılmaz Instagram pazarlama seçenekleri vardır. Takipçi tabanını yükseltmek veya Instagram paylaşımlarını artırmak için bu servisi kullanabilirsiniz.

TweetDekck

Facebook hala dünyanın en baskın sosyal paylaşım sitesi, ancak Twitter yakın bir gelecek gibi geliyor. Twitter şu anda 310 milyon aktif kullanıcıya sahip. Bu nedenle sosyal medya pazarlama stratejinizin temel bir parçası olmalı .

Twitter’da takipçilerinizle daha etkin bir şekilde etkileşimde bulunmak için TweetDeck’e katılmalısınız. Ian Clearly of Razor Social, bu yılın başında TweetDeck’in muhteşem bir genel görüntüsünü yarattı. Tarayıcınızdan birden fazla Twitter hesabını yönetebileceğinizi ve canlı akışın avantajından yararlanabileceğinizi belirtti.

SocialOomph

SocialOomph, ücretsiz bir abonelik seçeneği olan başka bir harika sosyal medya pazarlama platformudur. Bu hizmet Tweetdeck’e benzer, ancak bazı ek işlevler de vardır.Pazarlamacılar SocialOomph’i aşağıdakiler için kullanabilir:

 • Cıvıldamakla zamanla
 • Anahtar kelimeleri izle
 • Sosyal medya yayınlarının taslaklarını oluşturun ve düzenleyin (hemen gönderilmek istemiyorsanız)
 • Retweet’ler ve masallar da dahil olmak üzere takipçisi etkinliğini görüntüleyin
 • Parolanızı kullanmadan Twitter’a erişebilirsiniz (endişelenmeyin, SocialOomph bunu güvende tutar)
 • İzleyen herkesi otomatik takip et

Ücretsiz bir abonelikle beş Twitter hesabı bağlayabilirsiniz.

Tampon

Arabellek çok Hootsuite benzer, ancak Hootsuite yoksun bazı ek özellikler vardır. Tampon’un en büyük yararı, bunu Hootsuite’den yönetebileceğiniz tüm sosyal ağ sitelerine ek olarak Pinterest, LinkedIn ve Instagram’daki yayınları planlamak için kullanabilirsiniz. Tarayıcı uzantılarını, RSS özet akışlarını ve mobil erişilebilirliği elde etmek için Arabellek’i de kullanabilirsiniz. Şirket planları ayda 10 dolarla başlarken bireysel planlar ücretsizdir.

Hubspot

Hubpot, geniş bir avantaj yelpazesi sunan gelen pazarlama platformudur. Genellikle organik ve ücretli arama pazarlaması için kullanılırken, sosyal medya pazarlama stratejinizi iyileştiren bir takım özellikleri vardır.

Hubspot’un en büyük yararı, sosyal medya pazarlama kampanyalarınızın YG’sini doğrudan ölçmenizi sağlar. Çoğu diğer sosyal medya yönetimi platformları yalnızca profillerinizdeki etkinliği yönetmenizi sağlar. Hubspot, ücretli olmayan ücretli kampanyaları belirlemenizi ve feshetmenizi sağlar.

Yorum Yap

Yorum Yap