1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Substratum Node , Beta Sürümü Yayınlandı!

Substratum Node , Beta Sürümü Yayınlandı!

Substratum Node , Beta Sürümü Yayınlandı!

Substratum , ERC-20 kripto para birimidir. Ama yakından baktığınızda, merkezi olmayan P2P internet ağı için iddialı ve heyecan verici bir plana sahip bir platform.

Substratum, internetin kendisini paylaşan ekonomiyi, özellikle web barındırma ve içeriğe erişimi hedeflemektedir. Herkes bilgisayarını bir Substratum düğümü çalıştıran bir web ana bilgisayarına dönüştürebilir ve bu düğüm her ne zaman içerik sunsa, kullanıcıya Substratum tokenine (SUB) ödüllendirecektir.

Buradaki bariz teşvik, ademi merkeziyetçi ağa katılarak kazanabileceğiniz pasif gelir olsa da, sosyal olarak daha bilinçli faydalar da vardır. Substratum tüm tarayıcılarda çalışır ve özel bir yazılım gerektirmez, bu da sansüre ve VPN’leri yasaklayan ülkelere bir çözüm sunması anlamına gelir.

Substratum ayrıca bireyselleştirilmiş bir ödeme modeli sunar. Aylık bir fatura ödemek yerine, internet kullanıcıları kullandıkları bant genişliği miktarını öderler. Benzer şekilde, bilgisayar güçlerini kiralayan kullanıcılar ne zaman vermek istediklerini ve günün hangi saatinde olduğunu belirtiyorlar.

Her yönüyle, Substratum interneti bireysel ihtiyaçlarımız için daha özelleştirilebilir hale getirmek için çalışıyor.

Substratum nasıl çalışıyor ?

Substratum ekosistemi, her biri ağın korunmasında farklı bir işlevi yerine getiren esasen üç bileşenden (ana bilgisayarlar, düğümler ve son kullanıcılar) oluşur.

Sunucular 

Bir bilgisayar, hem bireyler hem de işletmeler herkes ev sahibi olarak hareket edebilir. Barındırıcılar, merkezi olmayan web için yeni web siteleri ve uygulamalar ekleyerek içerik sağlar. Ana bilgisayarlar, çalışma süreleri yerine web sitelerinin aldığı tıklama sayısına göre ödeme yapar. Bu, bir web sitesinin popülaritesi ile ev sahibi için maliyet arasında doğrudan bir ilişki kurulmasını sağlar ve daha eşitlikçi bir ücret sistemi sağlar.

Nodes ( Düğümler )

Bir kullanıcı bir site veya bir içerik parçası istediğinde ne olur? Merkezi olmayan bir düğüm ağıyla, Substratum tek bir veriye birden çok düğüm ayırır ve Yapay Zeka, bilgiyi kullanıcıya ulaştırmanın en hızlı yolunu belirler.

Çoklu düğümler arasında veri bölmesi ve benzersiz şifreleme teknolojisi ile, Substratum veri işlemlerinde maksimum güvenlik sağlar. Bir düğümün yaptığı her dağıtımda, Substrat (SUB), Substratum’un yerel tokeni bir ödül kazanırlar.

Ayrıca, Substratum düğümü kişisel bilgisayar kullanımınıza uygun olacak şekilde tasarlanmıştır ve etkinliğinize müdahale etmemek için arka planda düşük güçte çalışır. Bilgisayarınız boştayken, düğüm otomatik olarak daha aktif hale gelir ve böylece kazandığınız pasif gelir miktarını artırır.

Son kullanıcılar

Substratum’da barındırılan web sitelerini ziyaret eden kullanıcılar, içeriği diğer web siteleriyle tam olarak aynı şekilde görüntüleyebilir ve deneyebilir ve standart tarayıcıları aracılığıyla erişebilecekler: Chrome, Firefox, Safari vb.

Tüm Substratum tarafından barındırılan web sitelerine herhangi bir cihazdan, mobil cihazdan veya PC’den erişilebilir. Kullanıcılar ayrıca internet ödeme uygulaması CryptoPay dahil olmak üzere tüm Substratum’un araç ve hizmetlerinden faydalanacaktır.

Substratum çalışır duruma geldiğinde, ana bilgisayarlar, düğümler ve son kullanıcılar ağın moderatörleri olarak işbirliği yapmaya devam edecektir. İçerik, yüksek kaliteli malzemenin tanıtıldığı ve zararlı veya yanıltıcı malzemenin indirildiği ve nihayetinde kaldırıldığı bir oylama sistemi aracılığıyla Substratum topluluğu tarafından düzenlenecektir.

Kullanıcılar, Substratum’un merkezi olmayan bir internet vizyonunu deneyimleyebilir ve hataların çıkmasına yardımcı olmak için geri bildirim sağlayabilir. Tam zamanlı bir düğüm olmaya tam olarak hazır olmayanlar için, beta sürümünü yükledikten sonra, Substratum ile normal UI’niz arasında gidip gelebileceksiniz.

Temel Kullanıcı Arayüzü

Substratum’un beta modeli, PayPal ve diğer ödeme uygulamalarına benzer, ancak çok çeşitli şifreleme hızlarına izin veren CryptoPay şifreleme aracıdır. Web sitesi sahipleri, fiat ve diğer kripto para birimlerindeki ödemeleri kesintisiz olarak SUB’a dönüştürecek olan CryptoPay aracını kullanabilir.

İnternet girişi

Normal İnternet işlevlerinizin birçoğunu Substratum ağını kullanarak gerçekleştirebileceksiniz, ancak bazı diğer işlevler arasında video akışı henüz beta sürümde bulunmayacaktır. Bunlar için son sürüme kadar beklemek zorunda kalacaksınız.

Kazanç Mekanizması

Substratum’un mevcut beta sürümü, bir düğüme ev sahipliği yaparak para kazanma yeteneğini içermezken, sürüm 0.5.0’a kadar takılırsanız, son olarak tüm Substratum’un belirleyici özelliklerine erişebileceksiniz. Bunlar arasında, barındırma, tüm interneti görüntüleme ve daha fazlası için kripto para kazanma sayılabilir.

SubstratumNode 0.3.0 Open Beta sürümü indirilebilir . Substratum’un ilerlemesinde güncel kalmak için, yeni duyurular için web sitelerini kontrol edebilir  veya Twitter’da da takip edebilirsiniz .

Yorum Yap

Yorum Yap