1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Sun, İlk USDT-Tron Sahiplerini Ödüllendirileceğini Söyledi

Sun, İlk USDT-Tron Sahiplerini Ödüllendirileceğini Söyledi

Sun, İlk USDT-Tron Sahiplerini Ödüllendirileceğini Söyledi

22 Mart Cuma günü TRON Vakfı’nın kurucusu ve CEO’su Justin Sun, TRON ağında Tether tarafından yayınlanan USDT-TRON’un erken kabul edenleri ödüllendirmeyi planladığını resmen açıkladı.

4 Mart’da Tether ve TRON , TRON tabanlı USDT’yi TRC ağı üzerinden transfer etmeyi sağlayacak olan TRC-20 standardıyla uyumlu olan TRON tabanlı USDT’yi başlatmak amacıyla yeni bir işbirliği başlattı.

TRON blok zinciri üzerinde Tether (USDT-TRON) TRON ‘nun mevcut ademi merkeziyetçi uygulamaları (DApps) ekosistemini büyük ölçüde artırmasını, toplam değer depolamasını iyileştirmesini ve Decentralized Exchange (DEX) likiditesini arttırmasını” sağladığını ve TRON blok zincirini “işletme düzeyindeki ortaklar ve kurumsal yatırımcılar için daha erişilebilir” kılmayı planlayan İki şirketin de bu yeni TRC-20 tokenini ikinci çeyreğin başında uygulaması beklendiği belirtilmişti.

Böylece bu aşamadan sonra Tether ‘ın üç versiyonu ortaya çıkıyor bunlar ;

  • USDT-Omni : Bitcoin ağında Omni Katman protokolü ile verilen bağlantı.
  • USDT-ERC20: Ethereum ağında ERC-20 protokolü
  • USDT-Tron: Tron ağında TRC-20 protokolü

Tron geliştirici belgelerini göre , TRC-20 TRON Virtual Machine (TVM) ile tokenleri uygulanması için TRON blok zinciri üzerinde akıllı sözleşmeler için kullanılan bir teknik standarttır.

Justin Sun ‘nın yeni stablecoin hakkında belirttiklerine göre , Bu akıllı sözleşme, TRON’un test ağında zaten kullanılıyor ve plan, nisan ayının başlarında ana şebekede başlatılması.Ayrıca USDT-TRON , USDT-Omni ‘ye göre bazı avantajlara sahip bunlardan bazıları ,Üç saate kadar anlık işlemler işlem başına 6-7 ABD doları karşısındaki serbest işlemler ve alım satım işlemleriyle sınırlı olmayan durumları kullanma (örneğin, merkezi olmayan borsa DApp’lerinde ve BitTorrent ekosisteminde kullanılabilir).

21 Mart’da iki büyük kripto para borsası Huobi Global ve OKEx USDT-TRON ‘u desteklediklerini açıkladılar.

Bununla beraber TRON’un kurucusu Justin Sun , Tether ‘ın en yeni stablecoin ‘i portföylerine kabul eden USDT-TRON sahiplerini ödüllendirmek için yeni bir teşvik planı açıkladı. Sun, 30 Nisan’dan başlayarak 100 günlük bir teklif verdiğini ve bu süre zarfında USDT-TRON sahiplerine faiz oranlarının % 20’yi ödemeyi teklif ettiğini açıkladı. Kripto para borsaları Huobi ve OKEx kısa süre önce hediye verme planlarını açıkladı. Dünya genelinde öngörülen varlıklara bağlı olarak, toplam harcamanın 20 milyon doları aşması bekleniyor.

Sun,

“USDT-TRON, TRON blok zincirindeki oynaklığı en aza indirecek ve ekosisteme olan güveni artıracak” dedi. “Hızlı kabulü sağlamak için, kişisel olarak USDT-TRON aracılığıyla merkezi olmayan finans potansiyelini arttırmaya yardımcı olacak bu teşvik planını sunuyorum.”

Yorum Yap

Yorum Yap