1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Tor Projesine 9 Kripto para birimi ile bağış kabul edilmeye başlandı

Tor Projesine 9 Kripto para birimi ile bağış kabul edilmeye başlandı

Tor Project, Inc. geliştiricilerinin doğrudan kripto para birimi bağış kabul etmeye karar verdiklerini açıkladı.

Tor Projesine 9 Kripto para birimi ile bağış kabul edilmeye başlandı

Tor anonimlik ağı için “yazılımın sürdürülmesi” ile ilgili araştırma ve eğitim girişimlerine odaklanan Massachusetts merkezli, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Tor Project, Inc. geliştiricilerinin doğrudan kripto para birimi bağış kabul etmeye karar verdiklerini açıkladı.

Kabul Edilen 9 Farklı Kripto Para

Tor’un gizlilik odaklı ağının devam eden gelişimine bağış yapmak isteyenler şimdi 9 farklı kripto para biriminde bağış yapabilirler. Tor’un resmi web sitesinde ayrıntılı olarak belirtildiği üzere , kullanıcılar aşağıdaki projelerde çeşitli projelere fon sağlamak için ödeme yapabilir: Augur (REP), Bitcoin (BTC), Bitcoin Nakit (BCH), Dash (DASH), Ether (ETH), Litecoin (LTC) ), Monero (XMR), Yıldız Lümenleri (XLM) ve Zcash (ZEC).

Yukarıda belirtilen Kripto paraların her biri için cüzdan adresleri Tor yönetim ekibi tarafından sağlanmıştır. Tor proje yöneticileri bu kripto para birimlerini yalnızca listelemiş olsalar da, birilerinin web sitelerinde desteklenmeyen bir kripto para biriminde bağış yapmak istemeleri durumunda kullanıcılardan giving@torproject.org adresine bir e-posta göndermelerini istediler.

Tor tarafından kabul edilen diğer geleneksel ödeme seçenekleri arasında çek veya havale, AB bazlı banka havaleleri, Amazon ödemeleri ve kullanıcılar tarafından sahip olunan şirketlerin hisse senedi bağışları yer almaktadır. Tor projesinin web sitesinde açıklandığı gibi, bağış yapmayı planlayanlar, bir temel formu doldurma bilgileriyle doldurma seçeneğine sahiptir. Bu, bir e-posta adresi vermeyi içerir, böylece bağışçıların katkıları için onay verilebilir. Ancak, bu zorunlu değildir.

Fonlar, Tor projesinin resmi sitesinde sağlanan cüzdan adreslerine gönderildikten sonra, dijital para birimi ABD merkezli kripto borsası Kraken aracılığıyla daha da dönüştürülür ve işlenir.

Tor projesinde bağış toplama direktörü Sarah Stevenson CoinDesk’e şunları söyledi :

[Tor’un bağışçıları] doğrudan cüzdan adresleri istediklerini ve ayrıca Tor proje geliştiricilerinden BTC’ye ek olarak diğer büyük kripto paraları kabul etmeye başlamalarını istediler.

Stevenson, daha fazla kripto para bağışlarını destekleme konusunda kullanıcılardan gelen taleplerin artmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

Kripto para birimini kabul etmeye karar verdik, çünkü giderek daha fazla bağışçı bu seçeneği talep etti. Tor Projesi ve kripto para birimi topluluklarının her ikisi de gizliliğe değer verir, bu nedenle mantıklıdır.

İki şeye odaklandık: Zaman ve emek yatırımının geri dönüşü ve para bağışçıları özellikle talep ettiler. Şu anda izlemesi ve yönetmesi gereken ayrı cüzdan sayısını sınırlıyoruz ve sadece Kraken aracılığıyla fiat’a çevrilebilecek para birimlerini de kabul ediyoruz.

Yorum Yap

Yorum Yap