1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Tron ( TRX ) Mainnet Tarihi Açıklandı

Tron ( TRX ) Mainnet Tarihi Açıklandı

Tron ( TRX ) Mainnet Tarihi Açıklandı

Tron’nun kurucusu Justin Sun ‘ nın Twitter hesabından paylaştığı açıklama ile Tron ( TRX ) Mainnet Tarihi Açıklandı.

TRON’nun kurucusu Justin Sun geçtiğimiz günlerde Twitter’da TRON mainnet ‘ e geçiş tarihinin biraz daha ileri bir tarihe ertelene bileceğini açıklamıştı.

Peki ertelenen Mainnet nezaman?

Justin Sun ‘nın Twitter’da paylaştığı makalede testnetin 31 marta kadar devam edeceğini , Mainnet lansman tarihinin 31 Mayıs – 1 Temmuz olarak açılacağı belirtilmekte.

Ayrıca paylaşılan makalede Tron ‘ nun mimarisi ve Yeni Mainnet temel teknik özellikleri hakkında da bilgiler paylaşıldı.

Tron ‘nun Mimarisi

Tron ‘nun Mimarisi hakkında Lucien Chan’nin yaptığı açıklamada ,

Tron ,depolama katmanı, çekirdek katmanı ve uygulama katmanı içeren 3 katmanlı bir mimariye sahiptir.

Depolama katmanı olarak, blok depolama ve durum depolama dahil Tron benzersiz dağıtılmış depolama protokolü tasarladık.Altta yatan saklama tasarımında, gerçek dünyadaki çeşitli veri depolama ihtiyaçlarını karşılamak için grafik veritabanı fikrini sunduk.

Orta katmanda akıllı sözleşmeler, hesap yönetimi, fikir birliği ve benzeri modülleri tasarladık. Bir yığın tabanlı sanal makine uyguladık ve talimat setini optimize ettik. Geliştiricilere Dapps yaratmak için daha iyi hizmet verebilmek için, Java’yı akıllı sözleşme dili olarak seçtik ve onu gelecekteki diğer gelişmiş dil desteğiyle takip ettik. Buna ek olarak, Tron’un fikir birliği mekanizması, ihtiyaçlarımızı karşılamak için DPOS ve bazı yeniliklere dayanıyor.

Uygulama katmanında, geliştirici kolayca bol miktarda Dapps getirmek ve cüzdanı kendi başlarına uygulamak için arayüzü kullanabilirsiniz. Son olarak, TRON sözleşmesi tamamen google protobuf tarafından tanımlanır ve doğal olarak çok dilli uzantıları destekler.

Tron Mainnet Ağının Temel Özellikleri

Lucien Chen: TRON, daha yüksek bir TPS elde etmek için rafine bir POS Uzlaşması uygular.

TRON’un bir diğer önemli noktası, yüksek performans temelli ana ağ üzerinde başlatılacak katil uygulaması.

Sadece blok zincirinin temel teknolojisine odaklanmanın yanı sıra, TRON ekibi Blockchain ürünlerinin kullanıcı deneyimi konusunda çok çaba harcıyor.

 

Kaynak : TronFoundation

Yorum Yap

Yorum Yap