Connect with us

Tron (TRX) Nedir?

tron

Yeni Başlayanlar

Tron (TRX) Nedir?

Tronix (TRX),blok zinciri ve eşler arası (p2p) ağ teknolojisini kullanan merkezi olmayan bir eğlence içerik paylaşım platformu olmayı hedefleyen TRON’un resmi para birimi. Kâr amacı gütmeyen bir Singapur merkezli kuruluş tarafından kurulan Tron Vakfı şu anda 1 trilyon dolara değer verilen küresel eğlence endüstrisi ile uğraşmayı amaçlıyor.

Whitepaper’a göre , “TRON’un ekip üyeleri, protokolün, icadından itibaren küçük gruplar için kâr sağlama aracı olmaktan ziyade, insanlar için bir varlık olduğuna ikna olan Sir Tim Berners-Lee’nin takipçileri.” Tim Berners-Lee World Wide Web’in kurucusudur.

TRON’un açık merkezi olmayan platformu ve dağıtılmış depolama teknolojisi, dijital içerik oluşturucularına Apple mağazası ve Google Play Store gibi aracıları kesecek. Böylece içerik üreticileri doğrudan tüketicilerden fon alabilecek.

Halen, bir sürü kullanıcı verileri ve trafik, Google, Facebook, Amazon ve Snapchat gibi birkaç şirket tarafından kontrol edilmektedir. TRON, verilerin sahipliğini yaratıcının eline geri getirerek bu denetimi hafifletmeye çalışır.

TRON’un temel özellikleri

 • Veri kurtarma , serbest ve kontrolsüz veriler
 • Kullanıcıların içerik yayılmasından dijital varlıkları elde edebilecekleri içerik ekosistemini etkinleştirme
 • Dijital varlıkları dağıtma becerisine sahip Kişisel ICO
 • Digital assets exchange (oyun gibi) ve piyasa tahminini mümkün kılacak altyapı.

TRON 20 Token ve  TRON Power (TP)

Tron 20 Token, değeri koruyacak ve bireysel içerik sahiplerinin kripto para dalgalarına benzer şekilde platformda özel tokenler oluşturmasına izin verecektir.TRON 20 Token’in platformdaki değişim aracısı olan Tronix ile aynı olmadığı unutulmamalıdır.

Uzun vadeli yatırım isteyen şirketin ve hızlı bir kâr elde etmek isteyen yatırımcıları bertaraf etmesiyle, TRX tokeni kendilerini TP elde etmek için kendilerine kapatabilecekler. Bunu yaparak, kullanıcılara, oy hakkı ve yüksek statü gibi güç hamleleri ile ekosistemdeki hareketliliğini arttıracaktır. Token’leriniz ne kadar uzakta kilitlenirse, TP TRON o kadar çok ödüllendirecektir.

TRX Nasıl Çalışır?

Bu, 2017 yılında Exodus ile başlayan ve sonuç olarak 2023’te Eternity’ye yol açan bir dizi aşamalı uzun vadeli bir projedir . Aşağıda her aşamanın temel özellikleri bulunmaktadır.

 1. Exodus : Eşler arası dağıtım, depolama ve içerik için ücretsiz platform.
 2. Odyssey : İçerik yaratma ve yetkilendirmeyi teşvik etmek için yapılan ekonomik teşvikler
 3. Great Voyage : Bireysel ICO yetenekleri
 4. Apollo : İçerik üreticilerinin kişisel tokenleri çıkarma becerisi (TRON 20 Token)
 1. ve 6. adımlar, oyun endüstrisinin  yönetim yeteneklerini daha da ileri götürmek için çalışıyor. Geliştiricilerin oyun platformlarını özgürce kurmalarına ve daha sonra sözü edilen oyunların kurulması üzerine parasal teşvikler elde etmelerine izin veriyorlar.
TRX Nereden Satın Alabilirim?

TRX’i , ETH veya BTC için Binance gibi kripto para borsa sitelerinde ticaret yapma olanağına sahipsiniz . TRX satın almak isteyen yeni kullanıcılar, Türkiye Merkezli Bitcoin Borsalarından Paribu , BTCTurk Koineks gibi borsalardan BTC veya ETH satın alabilir Binance’deki ETH veya BTC adresinize gönderebilir oradan BTC veya ETH karşılığı TRX satın alımı gerçekleştirip, Binance’daki cüzdanlarınızda depolayabilirsiniz. Binance, düşük ticaret ücretleri nedeniyle çoğu zaman en iyi ticaret tercihi olarak görülüyor.

 

 

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Daha fazla Yeni Başlayanlar

 • Yeni Başlayanlar

  Salt coin Nedir ?

  Yazar

  Salt ,  üyeliğe dayalı borç verme ve borçlanma şebekesidir. Salt sayesinde , borç para varlıklarınızı kullanmak...

 • Reddcoin (RDD) Nedir? Reddcoin (RDD) Nedir?

  Yeni Başlayanlar

  Reddcoin (RDD) Nedir? Yeni Başlayanlar için Ayrıntılı Bilgiler

  Yazar

  Reddcoin , sosyal ağlarda (içerik oluşturucuları ödüllendiren okuyucular biçiminde) işlem ücretleri olmadan para göndermeyi (RDD coin)...

 • Blockchain

  2Masternodes , Otomatik Masternode Paylaşım Hizmeti

  Yazar

  İçindekiler1 2Masternodes , Otomatik Masternode Paylaşım Hizmeti1.1 Masternode Nedir ?1.1.1 2Masternodes Özellikleri1.1.1.1 2Masternodes ‘ u  Nasıl...

 • Yeni Başlayanlar

  Ardor Coin Nedir ?

  Yazar

  Ardor, özel blockchain çözümleri geliştirmeye yatırım yapmak zorunda kalmadan, blockchain teknolojisinin güçlü yönlerinden yararlanmak için işletmeler...

 • Altcoin

  SelfKey ( KEY ) Nedir ?

  Yazar

  Herhangi bir süre için blockchain alanını takip ettiyseniz, muhtemelen dijital kimlikler hakkında oldukça fazla şeyler konuşmuşsunuzdur. Neredeyse...

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top