1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. tZERO, ticaret sistemlerinin blok zincirine bağlanmasını sağlayan teknoloji patenti aldı

tZERO, ticaret sistemlerinin blok zincirine bağlanmasını sağlayan teknoloji patenti aldı

tzero

tZERO , Trademark Office for the Time Ordered Merkle Epoch (TOME) metodolojisi için ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi tarafından bir patent verildiğini açıkladı.

TOME, ticari işlemler ve hesaplamalar gibi zaman serisi verilerini kaydetmek ve doğrulamak için dijital imzaları kullanan temel katman teknolojisidir. Bu teknoloji, geleneksel eşleştirme motorları veya özel blok zinciri başlıklarının da dahil olduğu düşük gecikmeli sistemlerin, değişmeyen kamu blok zinciri başlıklarına bağlanmasını sağlar.

TOME sistemi, tZERO’nun halka açık bir blok zincirine tutturulabilen herhangi bir zaman aralığında karma üreten bir zaman serisinde gelen işlemleri hızlı ve verimli bir şekilde kaydetmesini sağlayacaktır.

Bu patentin arkasındaki teknoloji ile, tZERO önceki işlemlerin varlığını doğrulayabilir ve aynı anda bu işlemlerin denetlenebilir ve değişmez bir kaydını oluşturabilir. Bu sistem, ticari faaliyetlerin raporlanması için gereken borsalara ve işlem alanlarına ve ayrıca denetleme amaçlı düzenleyicilere değerli işlevler sağlar.

TOME, token blok zincirine dayalı menkul kıymetlerin halka açık bir blok zincirine yerleşmesini eski ticaret sistemlerine bağlamak için kullanılabilir. .

Yorum Yap

Yorum Yap