1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Ubisoft, Oyun Deneyimini Geliştirmek İçin Blockchain ile Deney Yapıyor

Ubisoft, Oyun Deneyimini Geliştirmek İçin Blockchain ile Deney Yapıyor

Ubisoft, Oyun Deneyimini Geliştirmek İçin Blockchain ile Deney Yapıyor

Ubisoft Oyun geliştiricileri, oyun deneyimini iyileştirmek için blok zincir gibi çeşitli teknolojileri araştırıyorlar.

Ubisoft’un Electronic Arts’ın SEED bölümüne benzer şekilde , oyun deneyimini geliştirmek için yeni nesil teknolojileri entegre etmek için yeni yollar bulma amacına yönelik olarak, Stratejik Yenilik Laboratuvarı adlı özel bir Ar-Ge bölümü bulunmaktadır.

Laboratuar halen Star Trek: Bridge Crew’da kullanılmakta olan AI’ı göz önüne alıyor ve şimdi stüdyo da oyunlarının blok zincir teknolojisi üzerine incelendiği açıklandı.

Insights and Trends Direktörü Lidwine Sauer’e göre, blok zincir teknolojisi oyuncuların ” Herkes tarafından kopyalanamayacak ve kişiye ait olabilen gerçek dijital koleksiyonlara sahip olacak”. Blok zincir sayesinde artık dijital bir Picasso’ya eşdeğer bir avantajımız olabilir.Bunun avantajı, bir Picasso’yu çalmaktan ziyade blok zincirinde bir şeyler çalmaktır. ”

Bu özel teknoloji, dijital öğelerin eşsiz olmasını ve bu tür durumlarda oyun içi öğeler veya oyuncular için DLC olmasını sağlar. Blockchain genellikle oyuncuların karışık duygularını harekete geçirir. Şuanki kripto para madenciliğine bağlı GPU pazarında oyuncular arasında GPU tedariğinde sıkıntılar olsada  Ubisoft diğer potansiyel kullanım durumlarıyla daha fazla ilgilidir.

“Blockchain’in kullanım durumlarından biridir ve bundan daha ileri gitmek istiyoruz. ilginç şeyler bulabileceğimizi hissediyoruz ve bu ilginç şeyi bulmaya çalışıyoruz ” dedi Sauer.

Sauer, Ubisoft’un DICE 2018’deki deneysel laboratuvar bölümünün ana odağını sunacak ve vurgulayacak

Ubisoft, Rainbow Six Siege devamı için bir plan olmadığını açıkladı ancak oyunu en az 10 yıl boyunca uzatma ve destekleme konusundaki görüşmeler var.

Far Cry 5 veya Watch Dogs 2’nin söylenilen devamı gibi oyunlarda blok zincir teknolojisinin etkilerini görmek ilginç olacaktır . Ubisoft, The Division’a tanıtılan Tobii’nin EyeX göz izleme teknolojisini zaten uygulamıştır

Teknolojinin oyun endüstrisinde ne gibi pratik etkileri olacağını zamanla göreceğiz..

Yorum Yap

Yorum Yap