1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. UPS, Yeni Blok Zinciri E-Ticaret Platformuyla B2B Satışlarını Hedefliyor

UPS, Yeni Blok Zinciri E-Ticaret Platformuyla B2B Satışlarını Hedefliyor

UPS, Yeni Blok Zinciri E-Ticaret Platformuyla B2B Satışlarını Hedefliyor

Coindesk tarafından paylaşılan bir haberde , ABD merkezli denizcilik devi UPS, business-to-business (B2B) – İşletmeler  arası , satışlarını dijital çağa taşımayı amaçlayan yeni bir blok zinciri entegrasyonunu duyurdu.

İlgili Yazı

UPS Blok zinciri ayrıntılı incelemesi

Dün duyurulan UPS, e-ticaret şirketi Inxeption ile bir anlaşmaya imza attı, bir tanesi blok zinciri teknolojisi ile desteklenen şirketten işletmeye satışları kolaylaştıracak bir platform geliştirmek için. UPS haber sayfasına göre, Inxeption Zippy adlı platform, işletmeler için çevrimiçi bir katalog olarak çalışacak .

UPS, hizmetlerin entegrasyonunun e-ticarete daha fazla B2B tüccarı çekmeyi hedeflediğini ve çevrimiçi satış kaynaklarının yavaşça benimsenmesinin geleneksel satış ve reklamcılık yöntemlerini kullanan işletmeleri doğrudan etkilediğini iddia ettiğini belirtti.

Müşterilerin dijitalleşmesine yardımcı olmak için, platform tüccarlar için adım adım şirket için bir çevrimiçi site kurma, ürünlerini listeleme ve sözleşmeye özgü fiyatlandırma kullanarak diğer işletmelere satış yapma sürecinde adım adım ilerleyecektir.

Blockchain teknolojisi, sevkiyatların planlanması ve izlenmesi için hizmetlerin sunulmasında, ayrıca Zippy platformunda işlemlerin, siparişlerin satın alınmasında ve kayıt takibinin finanse edilmesinde rol oynayacaktır. Tüccarlar kredi kartı ile ödeme yapabilirken, duyuruda kripto para birimi gibi başka bir ödeme yönteminden bahsedilmedi.

Çözüm, B2B e-ticaretinin büyümesinden ilham aldı, UPS’in pazarlama pazarlama sorumlusu Kevin Warren, “B2B alıcıları, tüketicilerin hoşlanacağı aynı hızlı ve rahat alışveriş deneyimlerini beklediklerini” açıkladığını belirtti. Platform ayrıca, arama motorları, satış incelemeleri ve analitikler gibi pazarlama hizmetleri sağlayacaktır.

Forrester araştırmasına göre, B2B e-ticaret pazarı 2023 yılına kadar 1.8 trilyon dolara ulaşırken, çoğu B2B ürününün doğrudan satış ve / veya üçüncü taraf dağıtım yoluyla satıldığını söylüyor.

Inxeption CEO’su Farzad Dibachi şunları söyledi:

“ B2B e-ticarette devrim yaratıyor, şirketleri ve müşterilerini güvenilir bir şekilde çevrimiçi bir araya getiriyoruz. Bu ilişki, satış ve nakliyenin tüm yönlerini tek bir güvenli yerden kolayca yönetmek için sınırlı dijital pazarlama ve BT kaynaklarına sahip B2B satıcıları için basitleştirilmiş fiyatlandırma çözümleri yaratıyor. ”

Yorum Yap

Yorum Yap