1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Verge, Gizli İşlemlerin İşlenmesine İzin Vermekte Başarılı Bir Hard Fork Duyurdu

Verge, Gizli İşlemlerin İşlenmesine İzin Vermekte Başarılı Bir Hard Fork Duyurdu

Verge, Gizli İşlemlerin İşlenmesine İzin Vermekte Başarılı Bir Hard Fork Duyurdu

Kullanıcılar için gelişmiş gizlilik sağlamak için çabalayan Verge, 20 Ocak 2018’de resmi Twitter sayfasında geliştirdikleri Hard Fork ‘u duyurdular.

Ekip, geçişin sıkıntısız olacağını ve kripto paralar arasında endişe yaratmamasının gerektiğini vurguluyor. Fork herhangi bir parayı etkilemeyeceğini, yalnızca işlemlerin işlenme biçimini değiştirir. Bu çatalın sonucu olarak yeni kripto paralar verilmez.Aksine, gizli işlemlere izin vermek için eski zincirin yerini alacaktır.

Geçtiğimiz günlerde,Verge ekibi gizli işlemlerin şu anda işlenmekte olduğunu işaret eden hard forkun başarısını açıkladı.

Başlangıçta DogeCoinDark olarak adlandırılan coin,toplulukla popülerdir. Projeye, Reddit konuları üzerindeki projeyle ilgili sorularını yanıtlayan ve açıklamalar yapan geliştirici Sunerok liderliğindedir.

Verge’nin benzersizliği, kullanıcıların özel bir defter ile genel bir defter arasında seçim yapmalarına bağlıdır. Bu sisteme Wraith Protokolü denir. Verge, bunun kullanıcıların ihtiyaç duydukları gizliliği sağlamanın etkili bir yol olduğuna inanırken, gerektiğinde kamuya açık defterlerin de kullanılmasını sağlıyor.

Privacy Coin Savaşları

Verge, Monero, PivX ve ZCash gibi diğer “gizlilik” kripto para birimlerine karşı yarışıyor. Gerçek mahremiyet sunan paralar için topluluk arasında güçlü bir arzu var gibi görünüyor. Bilinen bir yanılgı, özellikle kripto dünyasına yeni girenler arasında, Bitcoin’in anonim olduğu yönünde. Aslında, sözde adlandırılmış ve işlemlerin kişisel kimliklere geri dönülmesi mümkündür.

Bu birçok ekibin göndereni, alıcıyı ve işlem tutarlarını karmaşıklaştırarak eksiksiz bir gizlilik sunan kripto paraları harekete geçirdi. Çeşitli kripto paralar farklı derecelerde bunu başarıyor ve gizlilik kurmak için farklı yaklaşımlar uyguluyor.İlk global ölçekli mahremiyet parası haline gelme mücadelesi kızışmakta.

Kripto sisteminde gerçek zorluklar, en azından şu an için, geliştirmeye ve teknolojiyi güçlendirmeye yalan söylenilmesi ve bu da kullanıcılarını büyük bir ölçekte hizmet edemiyor. Gizlilik odaklı olsun yada olmasın, herhangi bir değere sahip olan tüm kripto para birimleri, teknik zorlukları çözmeye enerjilerini yönlendiriyor. Birçok kripto para kısa bir süre önce fon almışken, 2018 yılında bu zorlukları çözecek kaynakları bulmayı umuyorlar.

Verge’nin Hard Fork’u ekibin yavaş yavaş geliştirme hedeflerine takıldığının bir işaretidir. Daha önce birkaç takvim gözden kaçırmışlardı ve bu yatırımcıları endişelendiriyordu.Çatalın odak noktası olan gizli adresleme, alıcının keşfedilmesini engelleyen bir tekniktir.

Yorum Yap