Connect with us

Veritabanı Devi Oracle Blockchain Stratejisini Açıkladı

Blockchain

Veritabanı Devi Oracle Blockchain Stratejisini Açıkladı

Veritabanı Devi Oracle Blockchain Stratejisini Açıkladı

Veritabanı yazılımı devi Oracle,Blockchain dünyasında resmi bir oyuncu olduğunu açıkladı.

Firma, Pazartesi günü işletme sınıfı blok zincir bulut platformunu San Francisco’daki OpenWorld 2017 konferansında açıkladı. İlk başlangıcın ardından, önümüzdeki yıl Oracle’ın gelecekte “hizmet olarak blockchain ” ekosisteminde en son giren kişi olması bekleniyor.

Oracle, yöneticilerin açıklamalarına göre, geniş ölçüde bir dizi iş işlevinin sayısallaştırılmasını amaçlayan varolan bulut tabanlı tekliflerini genişletmenin (ve hızlandırılması) için bir yol olarak bu teknolojiye bakıyor.

Şirket hem büyük hem de küçük firmaları cezbetmek istiyor ancak Blockchain Bulut Hizmeti’nin grup başkan yardımcısı Frank Xiong, akıllı bir sözleşmeyi veya bir uygulamayı test etmek isteyen yeni başlayanların bulut platformunu kullanarak daha ucuza yapabileceklerini savundu.

Mevcut ERP müşterileri için platform, dış ortaklar ve müşterilerle bağlantı kurmanın, iç kanallara ve süreçlere gizli ve güvenli bir şekilde takılmasının bir yolunu sağlayacaktır.

Xiong açıklamalarında ;

“Bu blok platformu, onlara hizmetlerini kendi kurumsal paketinin ötesine taşımak için bir platform sağlayacak; bu da onları onları iş ortaklarına, avantajlı müşterilere ve benzerlerine genişletebiliyorlar.” açıklamasında bulundu

Tam tarih kesin olmadığı halde Xiong, hizmetin 2018 yılında bir süre kamuya açık hale getirileceğini söyledi.

Dünyanın en büyük ve en saygın veri tabanı sağlayıcılarından biri olarak Oracle’ın temel iş bölümünü potansiyel olarak düşürebileceği hale getireceği yönünde bir algı var. Bu blok zinciri, doğası gereği, bir güvene ihtiyaç duymadan bilgi dağıtımını mümkün kılan bir teknolojidir.

Bununla birlikte, Xiong, kaygıları ve veritabanlarının rakip varlıklar olarak görülmesi gerekliliği ile birlikte, bu endişeleri atmak için hızlıydı.

“Aslında bunun bize bir avantaj olduğunu düşünüyoruz” diyerek, blok zincirlerin “dağıtılmış veri tabanları” olduğu fikrinin tamamen doğru olmadığını savunarak,
Bir blok zincir ağındaki veri kopyalarının çeşitli muhabirlerin ve düğümlerin hepsi tarafından tutulması gerektiğini açıkladı; Oracle’ın çekirdek müşteri tabanı arasında blok zincirinin benimsenmesinin artması, şirketin geleneksel veri depolama çözümleri için yeni bir talep doğuracağını açıkladı.

 

 

 

Kaynak : CoinDesk

Blockchain ve Kripto paraların etkileyici gelişimlerini Dünya ve Türkiye gündeminde takip eden bir kişi

Click to comment

Cevap Yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha fazla Blockchain

Popüler Konular

Haber bültenine Ücretsiz Kayıt olun!

To Top