İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Vitalik Buterin, Ethereum Üzerinde Plazma Ölçeklemesini Geliştirmek İçin Yeni Fikir Açıkladı

Vitalik Buterin, Ethereum Üzerinde Plazma Ölçeklemesini Geliştirmek İçin Yeni Fikir Açıkladı

Vitalik Buterin, Ethereum Üzerinde Plazma Ölçeklemesini Geliştirmek İçin Yeni Fikir Açıkladı

Ethereum ağının kurucusu Vitalik Buterin mevcut bir projeyi geliştirmeye hazırlanıyor. 6 Mart 2018’de Paris’te düzenlenen EthCC Konferansı’nda , Akıllı Sözleşmelere dayalı bir sistem olan Plazma için yeni bir ölçeklendirme çözümü sunacağını açıkladı .

Yeni fikir, dünyadaki en etkili ikinci blok araç ağının teknolojik potansiyelini artırmayı amaçlıyor.

Ölçekleme çözümü, 2017 yılında Bitcoin Lightning Network’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ve Joseph Poon tarafından tasarlandı . Temel amaçları, Ethereum’un kapasitesini artırmak ve Akıllı Sözleşmeleri temel blok zinciriyle birleştirmek oldu.

Ethereum üzerinde Plazma Ölçekleme için yeni fikir

Buterin , “ Burada asıl fayda istemcileri işlemek gerekir verilerin temelde miktarı çok daha azalıyor  ” açıklamasında bulundu.

Konferans sırasında Buterin, mevcut prototipi yenilemek istediğini açıkladı. Şu anda, Akıllı Sözleşmelerin her kullanıcı tarafından indirilip onaylanmasını gerektirmektedir ve bu da işlemede karmaşıklık sunmaktadır. Buterin’in yapmayı planladığı şey operasyonları basitleştirmek.

“ Artık kullanıcılar, sadece Plazma zincirinin kullanılabilirliğini ve doğruluğunu yalnızca harcamak istedikleri belirli bir endekse ya da sahip oldukları paraların ve indekslerinin ortaya koyduğu özel bir endekse göre doğrulamak zorundalar, ” dedi Buterin.

Kullanıcılar “Plazma Paraları” üretebilir
Böylece, tüm Plazma tarihini indirmeye gerek yoktur. Bunun yerine, sözleşmelere para yatırarak “Plazma paraları” oluşturabileceklerdir. Süreç basitleştirilmiştir ve kullanıcılar oluşturdukları tokenleri kolayca kontrol edebilirler.

Plazma Ölçekleme, kripto borsalarını koruyabilir

Bu fikir henüz test dönemine girmedi. Buterin’in görüşüne göre, yeni inovasyon güvenlik açısından da faydalı olabilir. Kripto borsalarını ölçek korsanlarından veya finansal kayıplardan koruyacaktır.

Buterin, “Plasma’yı daha ölçeklenebilir hale getirmek ve düzenli kullanıcılar için kullanım gereksinimlerini büyük ölçüde azaltmak için basit bir yol” dedi.

Yeni fikirler yakında test edilecek. Bu proje platformu farklı bir seviyeye taşıyacak ve sundukları hizmetler yeni bir müşteriyi kesin olarak çekecek ve güvence altına alacak.

 

Yorum Yap

Yorum Yap