1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. Vitalik Buterin ve Tayland Merkez Bankası Finansal Sektörün Geleceğini Görüşecek

Vitalik Buterin ve Tayland Merkez Bankası Finansal Sektörün Geleceğini Görüşecek

Vitalik Buterin ve Tayland Merkez Bankası Finansal Sektörün Geleceğini Görüşecek

Tayland Merkez Bankası Tayland ekonomisinin ve finans sektörünün geleceği gibi konulardan konuşmak için dijital para birimi başlatma ve Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin ile Ağustos 2017 ortasında bir görüşme gerçekleştirdi .

Partiler, özellikle, bankanın mevcut sistemlerini ve finansal platformlarını daha da geliştirmek için OmiseGo gibi şirketler tarafından sunulan Ethereum dijital para birimi ve Blockchain tabanlı hizmetlerin olası entegrasyonunu tartıştılar .

OmiseGo Nedir?

2013 yılında kurulan başlangıç ​​şirketi OmiseGo, Ethereum tabanlı teknolojisini, Blockchain teknolojisine dayalı ödeme işlemleri için etkin ve güvenli bir altyapı sunmak amacıyla geliştirdi.

Son dört yılda, şirket Asya’daki operasyonlarını genişletmeyi başardı ve önde gelen yatırım firmalarının desteğini aldı.

OmiseGo, Ethereum’un kurucularından Buterin ve Gavin Wood ve Bitcoin uzmanı Joseph Poon gibi sektördeki birkaç uzmandan da destek alabildi.

Açıklamasında OmiseGo ekibi, Ethereum Blockchain aracılığıyla finansal işlemleri kolaylaştırmayı amaçladığını söyledi:

Ethereum ana ağına bağlı ağ vasıtasıyla, ödemeler, havale, bordro mevduatı, B2B ticareti, tedarik zinciri finansmanı, sadakat programları, varlık yönetimi ve ticareti ve diğer isteğe bağlı hizmetler gibi herkes mali işlemler gerçekleştirebilecek, Tamamen ademi merkeziyetçi ve ucuz bir şekilde. “

Tayland ve diğer Asya ülkelerindeki diğer Blockchain gelişmeleri

Bu arada, birkaç Taylandalı şirket, Blockchain teknolojisini kendi operasyonlarında benimsemiş durumda.

Aralarında olan Tay ticari banka KASİKORNBANK PCL lider teknoloji firması ile ortaklık, IBMentegre Hyperledger teminat işleme harflerle kullanılan mevcut sistemlere Kumaş Blockchain.

Üstelik Güney Kore, Japonya ve Çin dahil bölge ülkelerinin bir sayısı da agresif mevcut hükümet altyapısını geliştirmeye çalışan Ethereum olası uygulamaları test etmek için planlarını açıkladı.

Kaynak : Cointelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap