1. Ana Sayfa
  2. Bitcoin
  3. Vitalik Buterin’den , Craig Wright’a ” Sahterkar Olmayı Kes! ” Açıklaması

Vitalik Buterin’den , Craig Wright’a ” Sahterkar Olmayı Kes! ” Açıklaması

Vitalik Buterin’den , Craig Wright’a ” Sahterkar Olmayı Kes! ” Açıklaması

Craig Wright, Bitcoin dünyasında neredeyse bir kült figürü oldu. Satoshi Nakamoto olarak bilinen Bitcoin’in tek yaratıcısı olduğunu iddia ediyor. Vitalik Buterin geçenlerde Wright’dan “dolandırıcılık yapmayı bırakmasını” istedi. Kripto Para meraklıları arasında kesinlikle tartışmaya neden olacak ilginç bir tartışma ortaya doğdu.

Gerçek Satoshi Nakamoto’nun bu günlerde kim olduğunu kesinlikle kimse bilmiyor. Bu normaldir, çünkü bu kişi veya grup kasıtlı olarak kimliğini halktan gizlemiştir. Yıllar geçtikçe, bu takma adın ardında kimlerin bulunabileceği konusunda birçok iddialar var. Bu kişilerden biride Craig Wright’tır. Saçma iddialarına rağmen, Satoshi Nakamoto’nun olup olmadığını teyit etmeyi asla başaramamıştır.

Vitalik Buterin, Craig Wright’ın hayranı değil

 

Bütün bunlar kesinlikle Wright’ın şöhretini zedeledi. Dahası, şirket ek sürtünmeye neden olan Bitcoin ile ilgili patentleri tutmaya devam ediyor. Üstüne üstün üste gelmek için Craig Wright, yalnızca Bitcoin yaratıcısı olduğunu iddia ediyor. bu sebeplerden dolayı bu bir sürü insanın sinirlerine dokunuyor. Vitalik Buterin bile bu saçma olaylardan bıkmış gibi görünüyor. Hatta Wright’ı “dolandırıcı” olarak nitelendirdi.

Yorum Yap

Yorum Yap