1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. Western Union,Ripple ( XRP ) Entegrasyonunu Onayladı

Western Union,Ripple ( XRP ) Entegrasyonunu Onayladı

Western Union,Ripple ( XRP ) Entegrasyonunu Onayladı

Western Union, Ripple tabanlı Blockchain denemesinin XRP entegrasyonunu içerecek ve havale devi XRP’yi dahili ödeme akışlarında test etmek için en büyük firma haline getireceğini resmen onayladı.

Western Union Çarşamba günü ortaklık konusundaki söylentilerini doğruladı.Deneme hakkındaki ayrıntılar zayıftı , ancak Ripple’ın ortaklarının çoğunun şirketin özel kurumsal blok zinciri olan RippleNet‘e bağlı olması nedeniyle XRP’nin işe yaramaması olası görünüyordu .

Bununla birlikte Ripple daha sonra, medya organlarına Western Union’nun gerçek zamanlı likidite sağlamak ve gelişmekte olan piyasalarda finansal kurumların faaliyet göstermesi için gerekli sermaye gereksinimlerini azaltmak için XRP kullanan Ripple’ın xRapid ürününü yönlendireceğini açıklayan bir bildiri yayınladı.

Ripple, “Bir süre Western Union ile farklı ürünler deniyoruz” dedi. “Ödeme akışlarında XRP kullanan xRapid‘in pilot uygulamasına yönelik çalışmalarımızdan dolayı heyecan duyuyoruz.”

Western Union CTO Sheri Rhodes, Yahoo Finance’a , ilk telgraf şirketi olarak kurulan 167 yaşındaki firmanın çeşitli zincir teknolojileri ile çeşitli nedenlerle ilgilendiğini söyledi ;

“İşimiz için olası blok zincir uygulamaları araştırmaya devam ediyoruz ve bazı alanlar için Ripple ile uzlaştırma testleri yapıyoruz. Blok zincir genel olarak, işlem işleme ve çözümleme, işletme sermayesi optimizasyonu, düzenleyici teknoloji ve dijital kimlik gibi alanlara bakıyoruz. Bugün iyi çalışan güçlü bir platforma ve sisteme sahibiz ancak bu teknolojilerin maliyetleri potansiyel olarak azaltabileceğini ve müşteri deneyimini geliştirip geliştirmeyeceğini araştırmaya devam ediyoruz “dedi.

Western Union, dünya genelinde 100’den fazla finansal kuruluş tarafından denenen ve Ripple’in kurumsal blok zincirinden daha az popüler olduğunu kanıtlayan xRapid’i test eden beşinci önemli firmadır.

Bu beş şirketten ikisi, Western Union ve diğer para transferi devi MoneyGram mali hizmetlerdeki en büyük isimler arasında yer alıyor ve bu durum muhtemel yeni ürüne Ripple’ın ticari bankalara pazarlamayı denediğinden güçlü bir oy güvenliği sağlayacak.

 

Kaynak : CCN

Yorum Yap