1. Ana Sayfa
  2. Teknoloji
  3. WiFi Router’ınızı Koymak için En iyi Yer

WiFi Router’ınızı Koymak için En iyi Yer

Elektromanyetik dalgalar, her günkü modern iletişim sistemlerinin yakınında taşıyıcıdır.Bir arama yaparken, Wi-Fi veya diğer aygıtları kullanırken sizi ve çevrenizi kuşatırlar. Bu elektromanyetik dalgalar, yüksek irtifalarda “plazma” haline gelen Dünyanın üst atmosferi tarafından yansıtılıyor. Plazma ilginç özelliklere sahip bir madde halidir ve elektromanyetik alana güçlü bir tepki verir. Düşük frekanslarda bu özelliği kullanarak, radyo sinyallerini kaldırıp sinyal aralığını genişletebiliriz.

Londra’daki İmparatorluk Koleji’nden doktora uzmanı Jason Cole, bu plazma elektromanyetik dalgaların etkileşimini inceledi. Yoğun EM dalgalarının ve plazmanın davranışının, 19. yüzyıla dayanan Maxwell denklemlerini kullanarak öngörülebileceğini yazar .

Matematik Wi-Fi’yi düz bir yere nasıl sabitledi?

Jason, bu denklemlerini dairesinde Wi-Fi alımını iyileştirmek için kullandı. Normal kablosuz yönlendirici anteninin 2.4GHz’de küçük bir akım salınması nedeniyle EM radyasyon yayar olduğunu açıklıyor.

Modelinde benzer bir akım başlattı ve titreşmesini sağladı; Sonuçta oluşan EM dalgaları Maxwell denklemleri tarafından belirlendi. Dairesini haritalandırdıktan sonra, dairesinde Wi-Fi gücü haritasını geliştirdi. Sanal yönlendiricisini taşırken, değişken sinyal gücünü görebildi.

 

Öğrendiği ilk ders oldukça açıktır: Wi-Fi yönlendirici cihazınızla görüş hattında tutulmalıdır.

Dahası, bazen sinyaller, bazı yerlerde herhangi bir sebep olmaksızın değişen ve titrek durmayı buldu. Bu, Wi-Fi yansımaları çakıştığında ve böylece birbirini iptal ederse olur. Böylece, duran dalga olgusudur. Bu nedenle, bazı santimetre ile ayrılmış koyu lekeler, düşük sinyal belirten oluşturulur. Bu fenomen kısa süre önce bir Wi-Fi meraklısı tarafından 3D olarak eşlendi.

Yani burada , biraz daha ilginç ve daha az açık olan ikinci dersimizi aldık: eğer belirli bir konumda zayıf bir sinyal alıyorsanız, yönlendirici konumunda ufak bir değişiklik yapmalısınız. Bu, karanlık noktaların kaybolması nedeniyle sinyal gücünde belirgin bir iyileşme sağlayacaktır.

En iyi yeri seçerek Wi-Fi’nizi düzeltmek için bazı ipuçları:

1. Yönelticinizi odanızın merkezi bir yerine yerleştirin.

2. Cole, “Tüm malzemeler radyasyonun bir bölümünü yansıtır. Bazıları oldukça güçlü bir şekilde emer, özellikle beton. “Dolayısıyla duvarlara monte etmeyin.

3 . En iyi sonuçları elde etmek için yönlendiriciyi bir miktar yüksekliğe monte edin.

4. Su, Wi-Fi sinyalini etkiler. Dolayısıyla, sinyal vücudumuzun çoğunlukla sudan oluştuğu için kalabalık bir odada kötüye gittiği görülüyor.

5. Yönelticiyi Mikrodalgadan uzak tutun.

6. Anteni daha iyi yatay ulaşım için yukarı doğru yönlendirin.

7. Anteni daha iyi dikey ulaşım için yanlamasına yönlendirin.

8. Wi- Fi’nizi düzeltmek için doğru kanalı seçin .

Yorum Yap

Yorum Yap