1. Ana Sayfa
  2. Ethereum
  3. XMOS – Nvidia GPU’lar için Linux tabanlı ETH Madenciliği İşletim Sistemi

XMOS – Nvidia GPU’lar için Linux tabanlı ETH Madenciliği İşletim Sistemi

XMOS – Nvidia GPU’lar için Linux tabanlı ETH Madenciliği İşletim Sistemi

XMOS,Nvidia Ekran kartları kullanıcılarının Ethereum (ETH) madenciliği için kullanabileceği yeni bir Linux tabanlı işletim sistemi.

XMOS,Overclock ‘ da dahil olmak üzere Nvidia ekran kartlarını tam olarak desteklemektedir.AMD ekran kartlarıylada çalışabilmesine karşın,overclock desteği bulunmamaktadır, bu nedenle Amd ekran kartlarıyla kullanan madenciler için iyi bir seçenek olarak görünmemektedir.

Ethereum madenciliğini resmi etminer (hem AMD hem de Nvidia GPU’larını destekleyerek) desteklemektedir ve geliştirici ücreti dahil değildir. Madencilik dağıtımı Ubuntu Linux 16.04 LTS’yi temel alır ve hepsi tek bir 8GB veya daha büyük USB flash sürücüye sığmaktadır.Bu nedenle bunu doğrudan Boot ve madenciliği başlatmak için kullanabilirsiniz.

Hiçbir grafik arayüzü yok, her şey bir terminal pencereleri ile kontrol edilir ve bunu izlemek için madencilik teçhizatına SSH verebilirsiniz, bu nedenle izleme ve kontrol için daha büyük madencilik işlemleri için uygun olmayabilir.Özellikle madencilik için Linux’a pek girmeyen insanlar için kontrol etmek ve denemek ilginç olabilir ve daha da geliştirilmeye devam ederse, daha şimdiden Linux tabanlı madencilik için mevcut olana ilginç bir alternatif haline gelebilir.

Yorum Yap

Yorum Yap