1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. XRP, SBI Sanal Para Birimleri tarafından desteklenen tek dijital varlık olarak lansmanı başlatıyor

XRP, SBI Sanal Para Birimleri tarafından desteklenen tek dijital varlık olarak lansmanı başlatıyor

XRP, SBI Sanal Para Birimleri tarafından desteklenen tek dijital varlık olarak lansmanı başlatıyor

Japonya SBI Holding, bugün yeni piyasaya sürülen dijital varlık borsasının, SBI Sanal Para Birimleri’nin (SBI VC) XRP’yi tek dijital varlık olarak desteklediğini açıkladı.SBI, hem kurumsal müşteriler hem de Japonya’daki bireysel dijital varlık alıcıları için saygın ve güvenilir bir ortam sağlamak için kripto borsası girişimini başlattı.

SBI için açılış , borsayı kurma planlarını ilk açıkladıkları Mayıs 2017’den bu yana devam ediyor . Daha sonra, SBI VC, Kasım 2017’de Japonya dijital para birimi borsa lisansını alan ilk şirketler grubu arasındaydı.SBI Grubu, Ripple ile ayrı bir şirket kurmak üzere bir araya geldiği eşsiz bir ortaklığa sahiptir.SBI Ripple Asia , Ripple blok zinciri ödeme protokolünü Asya bölgesi üzerinden genişletiyor.

SBI Sanal Para Birimleri, xRapid ekosistemine katılmaya hazırlanıyor.

Buna ek olarak, SBI VC’nin yakında Japonya ile diğer ülkelerin arasındaki sınır ötesi ödemeler için kurumların kaynak likiditesine yardımcı olmak için kurumsal düzeyde bir çözüm olan Ripple’in xRapid ekosistemine katılması bekleniyor.Ripple sonunda SBI VC’nin API’lerini bütünleştirecek, böylece xRapid kullanıcıları , Japonya’da para transferi yapan ödeme sağlayıcıları ve bankalar XRP’yi ve JPY’yi sorunsuzca SBI VC aracılığıyla XRP’ye dönüştürecekler.

Yorum Yap