1. Ana Sayfa
  2. Borsalar
  3. Yahoo Japan , Kripto Para Borsası Açmaya Hazırlanıyor

Yahoo Japan , Kripto Para Borsası Açmaya Hazırlanıyor

Yahoo Japan , Kripto Para Borsası Açmaya Hazırlanıyor

Bölgesel medya kaynaklarına göre, Yahoo Japan bir kripto para borsası açmaya hazırlanıyor.

Nikkei Asian Review Cuma günü yaptığı açıklamada,Altaba (eski adıyla Yahoo!) ve Softbank arasındaki ortak girişiminin Nisan ayında BitARG Exchange Tokyo’nun satın alınmasına başlayacağını ve bir sonraki yıl BitARG’in teknolojisini kullanarak tam teşekküllü bir borsa kurmayı planlayacağını bildirdi. 2019’da başlayacak.

Yahoo Japan’ın ilk yatırımı, YJFX’in iştiraklerinden birisinin, ülkenin finansal hizmetler ajansından (FSA) bir cryptocurrency ticaret platformunu çalıştırma lisansına sahip olan BitARG’nin yüzde 40 hissesi için 2 milyar yen (~ 19 milyon dolar) ödeyecek.

Yahoo Japan, daha sonra bitmiş takvimde Nisan 2019 için planlanan yeni bir borsa olarak yeniden doğuşunu bekledikten sonra platformun operasyonlarını ölçeklendirdiği için bir sonraki takvim yılı boyunca diğer bağlı ortaklıklar aracılığıyla daha fazla yatırım yapacak.

Çin,borsaların kapatılmasını zorladığından, Japonya, Asya’da kripto paralı ticaret için önemli bir merkez olarak ortaya çıktı.

Japonya’daki en büyük finansal kurum olan ve yönetimi altındaki varlıklarla ölçülen Mitsubishi UFJ Financial Group (MUFG), Ocak ayında bildirilen bölgesel medya kaynaklarının değişimine yönelik planlarını hazırlıyor.

Japonya’da 600 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip bir sohbet uygulaması olan Line, Ocak ayında , yalnızca Japonya’da değil, Hong Kong ve Lüksemburg’da da faaliyet gösterecek bir kripto para birimi borsası açmayı planladığını duyurdu.

Son olarak, FSA , Japonya’da lisanssız olarak yasadışı bir şekilde faaliyet göstermek için Hong Kong merkezli Exchange Binance’e resmi bir uyarı yayınladı .

Yorum Yap

Yorum Yap