1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. Yakın Zamanda Olacak Olan Ethereum Hard Fork’u Wall Street’in Blockchain’e Aşık Olmasına Neden Olabilir

Yakın Zamanda Olacak Olan Ethereum Hard Fork’u Wall Street’in Blockchain’e Aşık Olmasına Neden Olabilir

Yakın Zamanda Olacak Olan Ethereum Hard Fork’u Wall Street’in Blockchain’e Aşık Olmasına Neden Olabilir

Wall Street Blockchain teknolojisi ile ince bir ilişki sürdürüyor. Büyük bankalar geçtiğimiz günlerde hem Bank of America gibi bazı şirketlerin patentlerini takip ederek hem yeni teknolojiye hem de bu aleyhimize açıklamaları yapmıştır.

Gizlilik Sorunu

 

Bu finansal platformların Blockchain teknolojisi ile yaşadığı mücadelenin bir parçası gizlilik konusudur. Tüccarlar için en önemli husus, diğer tüccarları ve rakipleri döngüden uzak tutmak için pozisyonlarını gizli tutmaktır. Blockchain teknolojisi değişmezlik sağlarken, şirket düzeyinde finansal kabul için anahtarlar tam güvenlik veya anonimlik sağlamaz.

Bununla birlikte, yakın zamanda Ethereum Ağı’nın Byzantium yükseltmesinden sonra Ethereum blok zincirinde etkinleştirilen ZK-Snark veya Sıfır Bilgi belgeler, hem tek bir zincirde hem anonimlik hem de değişmezlik için yeni bir yol oluşturmaktadır.

Bloomberg’e göre:

“Takas ve çözüm gibi hayati finansal piyasa fonksiyonlarını yeniden şekillendirme yeteneği, bankaların müşteri ve mülkiyet verilerini gizli tutup tutamayacaklarına her zaman yardımcı olmuştur. On yıllardır kuramsal bir olasılık olan sıfır bilgi kanıtları artık gerçeğe dönüşüyor ve işlemlerin alttaki verilerin hiçbirini paylaşmasına gerek kalmadan doğrulanabiliyor. ”

 

 

Kaynak : CoinTelegraph

Yorum Yap

Yorum Yap