1. Ana Sayfa
  2. Altcoin
  3. ZenCash,Geliştirme çalışmaları için IOHK ile ortaklık kuruyor

ZenCash,Geliştirme çalışmaları için IOHK ile ortaklık kuruyor

ZenCash,Geliştirme çalışmaları için IOHK ile ortaklık kuruyor

ZenCash bugün, küresel çapta insanlar için özel ve güvenli işlemlere teşvik etmek için lider bir blok zincir araştırma ve geliştirme şirketi olan IOHK ile olan işbirliğini açıkladı. ZenCash ve IOHK, protokol seviyesinde bir hazine modeli oluşturulması ve blok zinciri ölçeklenebilirliği üzerine ortak bir çalışma da dahil olmak üzere anahtar araştırma ve geliştirme projeleri üzerinde işbirliği yapacaklar.

ZenCash’in Kurucusu Robert Viglione, “Bu ortaklık sayesinde ZenCash ve IOHK, kişinin geçmişi, konumu veya sosyo-ekonomik durumundan bağımsız olarak gerçek anlamda sınır ötesi ve kapsayıcı işlemler ve iletişim konusundaki paylaşılan vizyonumuzu gerçekleştirmek için bir adım daha yaklaştı. Esnek bir sistem üzerinde çalışabilen kullanışlı bir özel gizli kripto sistemi kurulması ZenCash için kilit bir odak noktası ve IOHK, bunu gerçek yapmak için en iyi akıl, kaynak ve inisiyatiflerden bazılarına sahip. ”

Ortaklık ZenCash’in IOHK referans hazine modelinin özel bir sürümünü uygulamasına imkân verecek ve IOHK, Lancaster Üniversitesi’nden Profesör Bingsheng Zhang ile birlikte geliştiriliyor. Model, merkezi olmayan kaynakların verimli bir şekilde tahsis edilmesini sağlayacak ve topluluğa dayalı yönetişimi teşvik edecek ve önümüzdeki aylarda Cardano blok zincirine entegre edilecek.

IOHK, ZenCash’e, 2018 yılının ikinci çeyreğinde beklenen bir prototip bir blok protokolünü geliştirirken yardımcı olacak. Sınırsız ölçeklenebilirlik ve anlık işlemlere sahip blok zincire alternatif.Bu ortak araştırma projeleri, ZenCash ağında sınır ötesi, yüksek hacimli ve hızlı işlemleri kolaylaştıracak ve küresel kullanılabilirlik için gerekli altyapıyı oluşturacak. Araştırma projelerine, bir kriptograf, BT araştırmacısı ve öğretim görevlisi , IOHK araştırma görevlisi Dr. Roman Oliynykov liderlik edecektir.

IOHK CEO’su ve Kurucusu Charles Hoskinson: “Gizlilik, korunması gereken bir insani haktır. Kriptografinin büyüsü, konuşmaya yeni bir boyut katması ve günlük yaşamdaki insanların sayısal yaşamlarını kontrol etmesidir. Teknolojinin bizi nereye götürebileceğini keşfetmek için ZenCash ekibiyle işbirliği yapmaktan gurur duyuyoruz. ”

Ortaklık, Aralık 2017’de, dünyanın ilk uçtan uca şifreleme ağını tanıtan ZenCash blok zincirinde güvenli düğümlerin başlatılması üzerine kurulmuştur. Zen’nin ağında güvenli düğümleri çalıştıran düğüm operatörleri, madencilik ödüllerinin % 3,5’unu alır. Ayrıca güvenli düğümlerin entegre olması nedeniyle ağın güvenilirliğini ve uzun vadeli sürdürülebilirliğini sağlayacak standartlara tabidirler.

Zensystem.io

Yorum Yap