İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. ABD ‘deki Kripto para madencileri artık elektrik için özel bir fiyattan yararlanabilecekler

ABD ‘deki Kripto para madencileri artık elektrik için özel bir fiyattan yararlanabilecekler

power-poles-503935_1280

ABD ‘deki Kripto para madencileri artık elektrik için özel bir fiyattan yararlanabilecekler.New York merkezli bir hizmet sağlayıcısı finansal düzenleyicilerden onay aldı.

Gelişme, Perşembe günü New York Devlet Kamu Hizmeti Komisyonu tarafından açıklandı. Bu nedenle Massena Elektrik Departmanı , “ kripto para madencilik şirketleri gibi yüksek yoğunluklu yük müşterilerinin, bireysel hizmet sözleşmesi kapsamında hizmet almaya hak kazanmalarına ” yeşil ışık yaktı .

Yeni madenciler = Yeni işletmeler

Bu karar, New York’ta daha ucuz elektrik kaynaklarından yararlanmak isteyen daha fazla sayıda kripto para  madencilerini cezbedebilir.

Komisyon Başkanı John Rhodes’e göre, yeni yasama değişikliği, elektrik faturalarının meşru ödemesini sağlamak ve bölgedeki yeni şirketleri çekmek anlamında bir denge yöntemidir.

“ İş dünyasının tükettikleri elektrik için adil bir fiyat ödediğinden emin olmalıyız. Bununla birlikte, New York eyaletindeki düşük maliyetli elektriğin bolluğu göz önüne alındığında, mevcut müşterilerin ihtiyaçlarına hizmet etmek ve bölgede ekonomik kalkınmayı teşvik etmek için bir fırsat var ”dedi.

300 kilowatt saatten fazla kullanmalısınız

Yeni yasaya göre, özel bir fiyattan yararlanmak için, müşterilerin 300 kilowatt saatten fazla bir süre kullanmaları gerekecektir. Özel sözleşmeler Massena’nın ana hizmet sağlayıcısı tarafından gözden geçirilecek ve “ mevcut müşterileri yeni hizmetten kaynaklanan artan tedarik maliyetlerinden korumak zorunda .”

Madencilerin artık elektrik tüketimi için özel bir orana sahip olmaları, şehirde daha fazla iş alanı çekecekken, mevcut olanlar daha yüksek tüketim kaydetmek için kendilerini özgür hissedecekler.

Kaynak : Coindoo
Yorum Yap

Yorum Yap