1. Ana Sayfa
  2. Blockchain
  3. ABD Milletvekilleri, IRS’yi kripto para birimi vergi politikalarını netleştirmek için kullanıyor

ABD Milletvekilleri, IRS’yi kripto para birimi vergi politikalarını netleştirmek için kullanıyor

ABD Milletvekilleri, IRS'yi kripto para birimi vergi politikalarını netleştirmek için kullanıyor

19 Eylül’de Internal Revenue Service (IRS) – İç Gelirler İdaresi ,yazılan açık bir mektupta, 5 kişilik bir milletvekilinden oluşan grup, kripto para karşılığı vergilendirmede “kapsamlı” bir rehberlik sağlamak için bir hizmete başvurdu.

Mektup , Kripto para birimleriyle ilgili vergi yükümlülüklerinin açıklığa kavuşturulmasını istemek için Acting Commissione David Kautter’e yazılmıştır. Bu bağlamda milletvekilleri, IRS’nin kamuoyuna sanal para birimi vergi stratejilerine uygun bir rehberlik sağlamadığını iddia etti. Vergi Dairesi Başkanlığı Hazine Müfettişi, IRS’nin Eylül 2016’da güncellenmiş bir rehber sunması gerektiğini bildirmesine rağmen, IRS bu konuyla ilgili olarak sessiz kaldı.

Milletvekilleri ayrıca IRS’nin belirsiz vergi kurallarının uygulanmasına öncelik verilmesini de eleştirdi. IRS, ön rehberliklerini sunduğundan beri dört yıl geçti ve kripto para birimi hızla gelişmeye devam ediyor. IRS uyum kampanyalarını başlatmış ve Amerikalıların aidatlarını ödemelerini sağlamak için John Doe Summons otoritesinden yararlanırken, IRS düzenlemeleri yeterince açıklığa kavuşturmamıştır. Mektubun yazarları, bilgi eksikliğinin “vergi mükelleflerinin yeteneklerini” ciddi vergi ödemelerini ciddi şekilde engellediğini ileri sürmektedirler.

Böylece, milletvekilleri IRS’i “sanal para birimleri kullanırken vergi mükelleflerinin yükümlülüklerini açıklığa kavuşturarak daha sağlam bir kılavuz yayınlama” çağrısında bulundu. Onlar, IRS’nin nerede durduğunu ve gelecekteki planlarının neler olduğunu ayrıntılarıyla açıklayan 17 Ekim’e kadar kapsamlı bir yanıt talep ediyorlardı. Ayrıca, Hükümet Sorumluluk Dairesinin konuyla ilgili bir denetim yapmasını istediklerini belirtmiştir.

Mektubu imzalayan kişiler:

Kevin Brady – Chairman of Committee on Ways and Means
Lynn Jenkins – Chairman of Committee on Ways and Means
David Schweikert – Member of Congress
Darin LaHood – Member of Congress
Brad Wenstrup – Member of Congress

Yorum Yap

Yorum Yap