İlginizi Çekebilir
  1. Ana Sayfa
  2. Nasıl Yapılır ?
  3. Akıllı telefonlarda Google Asistanı Nasıl Kullanabiliriz ?

Akıllı telefonlarda Google Asistanı Nasıl Kullanabiliriz ?

featured

Google milyonlarca akıllı android telefona google asistan desteği vermeye başladı. Google Asistan ilk olarak Ekim 2016 ‘da Pixel , Pixel XL telefonları ile birlikte piyasa çıkmış olup , Ozamana kadar Google  Google Asistanın sadece Pixel telefonlarıyla sınırlı olacağını açıklamıştı. Ama artık bu durum geçerli değil.

Artık Android Marshmallow veya Android Nougat ile  çalıştıran tüm Android cihazlarda kullanılabilir.Akıllı Android telefonlarınızda Google Asistanı nasıl kullanabilirsiniz ? Aşağıdaki adımları takip ederek kolayca yapabilirsiniz.

  • Öncelikle Telefonunuzun uyumluluğunu kontrol edin.

Yukarıdada belirttiğim gibi Google Asistan akıllı telefonlarınızda  Android 6.0 Marshmallow veya Android 7.0 Nougat çalışıyor olmalıdır. Google Asistanı telefonunuzda kullanabilmeniz için ilk başta önceliğimiz telefonunuzun bu sürümleri desteklediğinden emin olmanız gerekmektedir aksi takdirde Eski sürümlerle çalıştırdığınız durumlarda Google asistanı kullanamıyabilirsiniz.

  • Google Play Hizmetleri Uygulamasını Güncelleyin.

Cihazınızda Google Asistan’ı etkinleştirmek için, Android işletim sisteminizdeki Google Play Hizmetleri sürüm 10.2.98 veya sonraki bir sürüme yükseltilmelidir.

Google Play Hizmetleri telefonunuzda eskiyse otomatik güncellemeyi beklemeniz gerekir. Veya en yeni APK’yı buradan indirebilirsiniz .

  • Google App ‘ i En sürüme Güncelleyin.

Google Uygulamanızın da en yeni sürümü çalıştırıyor olması gerekir. Google Play Store’a gidin ve Google Uygulamanızı güncelleyin. Google Apps sürüm 6.13.25.21’i kullanarak Google Assistant’ı etkinleştirmeyi başarabilirsiniz.

  • Cihazınızın dilinin İngilizce Olduğundan Emin Olun

Google Asistan tüm dünyaya yayılmadığından, telefonunuzun dilinin İngilizce (ABD) olarak ayarlandığından emin olun. Bunu yapmak için Aygıt Ayarları’nın altında Dil ve Giriş’i bulun ve gerekli değişiklikleri yapın.

  • Uygulamaların Önbelliğini temizleyin.

Sonraki adım, Google Apps ve Google Play Hizmetleri uygulamalarının önbelleğini temizlemeyi içerir. Bu değişiklikten sonra, telefonunuz Google Asistan’ı kullanmaya hazırdır.

  • Google Asistan’ı başlatın

Şimdi, tek yapmanız gereken Android akıllı telefonunuzun Ana Ekran Düğmesini basılı tutmanız. Bunu yapmanız, Android akıllı telefonunuzda Google Asistan’ı kullanmanızı isteyen bir açılır pencere gösterecektir. 

Yorum Yap

Yorum Yap